Kyle Lowry je Clevelandu v četrti tekmi nasul 35 točk. Foto: Reuters

Ko nas udarijo, moramo vedno poskrbeti, da udarimo nazaj. Če nas udarijo trikrat, moramo poskrbeti, da udarimo nazaj štirikrat.

Kyle Lowry
LeBron James
LeBron James je 29 točkam (met iz igre 11/16) dodal še 9 skokov, 6 podaj, 2 ukradeni žogi in blokado. Foto: Reuters

Potem ko so 'konjeniki' letošnjo končnico začeli z 10:0, so zdaj izgubili drugo zaporedno tekmo. To se je Clevelandu zgodilo prvič po letu 2010, ko so proti Bostonu v konferenčnem polfinalu izgubili zadnje tri tekme serije.

Pri gostiteljih sta blestela Kyle Lowry in DeMar DeRozan, ki sta skupaj zbrala 67 točk! Prvi jih je zbral 35, drugi 32. Pri Clevelandu sta bila najučinkovitejša LeBron James (29 točk) in Kyrie Irving (26).

Cavsi nadomestili zaostanek 18 točk
Raptorsi so na začetku zadnje četrtine vodili za 9 točk (78:69), a je gostom iz Ohia po zaslugi Channinga Frya uspelo zaostanek po delnem izidu 8:0 stopiti na -1 (78:77). Cleveland je tedaj igral odlično, zadel je prvih 11 metov v zadnji četrtini, šele po šestih minutah igre je Frye prvi zgrešil met za tri. Dobre tri minute pred koncem je imel Toronto tri točke prednosti (99:96). Košarkarji Clevelanda, ki so na tekmi sicer zaostajali že za 18 točk, so se trudili izid spreobrniti sebi v prid, Irving je s trojko približal svojo ekipo na dve točki (101:99), nato se je 'konjenikom' ustavilo. DeRozan je zadel s polrazdalje, Bismack Biyombo pa je blokrial met za tri točke J. R. Smithu. 22 sekund pred koncem je Lowry s polaganjem postavil končni izid in poskrbel za veliko veselje v Air Canada Centru. "Ko nas udarijo, moramo vedno poskrbeti, da udarimo nazaj. Če nas udarijo trikrat, moramo poskrbeti, da udarimo nazaj štirikrat," je po tekmi dejal prvi strelec Lowry.

Serija se seli v Cleveland - tekma bo v noči iz srede na četrtek -, kjer Toronto letos še ni zmagal, v končnici pa je na osmih tekmah v gosteh zmagal le dvakrat.