Real z MVP-jem Fernandezom tokrat prekosil Barcelono

Lorbek dosegel 14, Begić dve točki
23. september 2012 ob 21:11
Zaragoza - MMC RTV SLO

Košarkarji madridskega Reala so po 27 letih v Zaragozi znova osvojili španski superpokal, potem ko so v finalu ugnali večnega tekmeca Barcelono s 84:95.

Branilci naslova iz Katalonije z Erazmom Lorbkom na čelu so bili tokrat brez moči. Real je s spektakularno predstavo vodil večino tekme. V drugi četrtini je bilo +11 (29:40), po izenačenju Joeja Inglesa s trojko v tretji četrtini na 46:46 pa je sledil ključni niz 0:10. Barca se od takrat ni več resneje približala, po zaporednih trojkah Rudya Fernandeza in Jayceeja Carrolla je bilo nekaj več kot šest minut pred koncem 62:81.

Na koncu je za zmagovalce MVP finala Fernandez dosegel 22 točk, pri Barci, igrala je brez Juana Carlosa Navarra in Šarunasa Jasikevičiusa, je bil presenetljivo prvi strelec Nathan Jawai z 20 točkami. Lorbek je bil zelo soliden ter zbral 14 točk in tri skoke. Na drugi strani je še en slovenski reprezentant Mirza Begić dosegel dve točki in dodal dva skoka.