David West je bil prvi strelec v Atlanti. Dosegel je 22 točk (10/19 iz igre). Foto: Reuters
Paul George je ob 18 točkah (6/16 iz igre), zbral še sedem skokov. Foto: Reuters
Kevin Martin
Kevin Martin je zadel štiri trojke iz šestih poskusov, sicer pa je iz igre meta 13/26 in Lakersom nasul 32 točk. Foto: Reuters
Kevin Love
Točko manj kot Martin je dosegel Kevin Love, ki je s 17 skoki kraljeval pod obročema. Foto: Reuters

Bullsi so z dobro obrambo dopustili Soncem le 13 točk v prvi četrtini in 33 ob polčasu, kar je najmanj letos v moštvu Jeffa Hornaceka. Biki so zaustavili hitro igro Phoenixa in onemogočili njihove protinapade ter mete izza črte (8/28). Sunse so prisilili v 21 izgubljenih žog. Že na začetku so gostje prevzeli pobudo in vodstva niso več izpustili iz rok. Gostitelji so bili najbližje dobri dve minuti pred koncem tekme, ko so zaostajali s 93:89.

S preprosto košarko do zmage
Na zadnji tekmi v Sacramentu so bili košarkarji iz Chicaga izjemno nerazpoloženi. Iz igre so metali le 28%, kar je najslabše v tej sezoni med vsemi moštvi, a že naslednji večer so bili v Arizoni bolj razpoloženi. Najboljši je bil z 19 točkami ter 12 skoki Carlos Boozer, Jimmy Butler in D. J. Augustin, ki je v zadnji četrtini dosegel dve pomembni trojki, pa sta jih dodala po 18. "Trener Tom Thibodeau je imel pred tekmo izjemen govor. Rekel je, naj igramo preprosto, drug za drugega," je po tekmi povedal Taj Gibson.

Dragić, najboljši igralec Zahoda preteklega tedna, s 24 točkami (9/15 iz igre) ni mogel preprečiti poraza Sunsov. Slovenski reprezentančni organizator igre je v slabih 35 minutah ujel še sedem odbitih žog in zbral eno podajo. 18 točk je dodal Channing Frye, ki pa je iz kar 11 poskusov izza črte zadel le dve trojki.

Minnesota prekinila negativni domači niz
David West
(10 skokov) in Paul George sta skupaj dosegla 40 točk za zmago Indiane nad Atlanto (85:89). Košarkarja sta blestela v tretji četrtini, ki so jo Pacersi dobili za 12. Pri izidu 47:47 so gostje naredili delni izid 8:0. George je v tem delu dosegel devet, West pa osem točk. Indiana je prvič po začetku decembra dvakrat zapored slavila v gosteh. V tretji četrtini so Pacersi po padcu na hrbet ostali brez Lancea Stephesona, ki je bil z 10 točkami tretji strelec. Najboljša strelca Atlante sta prišla s klopi. S 15 je bil najboljši Mike Scott, ki je 1. februarja s Hawksi podpisal desetdnevno pogodbo.

Pred letošnjo sezono Minnesota vse od leta 2007 še ni premagala Lakersov, letos pa jih je na treh tekmah že dvakrat. Z zmago 109:99 so Timberwolvesi prekinili serijo 11 domačih porazov proti Lakersom. V drugi četrtini so Volkovi povedli že za 25 točk in gostom ni uspelo preobrniti izida. Lakersi so klonili sedmič zapored in 13. na zadnjih 15 tekmah. Blestela sta Kevin Martin z 32 točkami in Kevin Love, ki je 31 dodal še 17 skokov. Pri moštvu iz Los Angelesa jih je Nick Young vpisal 24.

Tekme 4. februarja:
ATLANTA - INDIANA 85:89
Scott 15, Brand 12; West 22 in 10 skokov, George 18, Stephenson 10.

MINNESOTA - LA LAKERS 109:99
Martin 32, Love 31 in 17 skokov, Barea in Brewer po 11; Young 24, Harris 19.

PHOENIX - CHICAGO 92:101
Dragić 24 (7/11 za dve, 2/4 za tri), 7 skokov v 35 minutah, Frye 18; Boozer 19 in 12 skokov, Butler in Augustin po 18.

GOLDEN STATE - CHARLOTTE 75:91
Curry 17 in 11 podaj, Thompson 11; Jefferson 30 in 13 skokov, Henderson 17, Tolliver 11.