Atlanta je imela v prvem krogu precej dela z Brooklynom. Zdaj jo čaka Washington. Foto: Reuters

Najuspešnejše moštvo Vzhoda se je na prejšnjih petih tekmah močno mučilo z Netsi, tokrat pa je negotovost trajala le do polčasa. Odločilni udarec so jim Hawksi zadali v tretji četrtini, ki so jo dobili z 41:21 in pred zadnjimi dvanajstimi minutami povedli za 26. Drugi del so odprli z delnim izidom 23:3.

Paul Millsap je vknjižil 25 točk, devet skokov in šest podaj, končno se je prebudil ostrostrelec Kyle Korver, ki je zadel šest od desetih poskusov za tri in tekmo končal pri 20 točkah. Toliko jih je prispeval tudi DeMarre Carroll. Pri Brookylnu je bil z 19 točkami najučinkovitejši Brooke Lopez.

"Verjamemo, da lahko premagamo vsakogar, če igramo tako kot nocoj," je povedal Carroll. Atlanta je v rednem delu premagala Brooklyn na vseh štirih tekmah s povprečno razliko več kot 17 točk.

Atlanta se bo že v nedeljo na prvi tekmi polfinala pomerila z Washingtonom, ki je s 4:0 pometel s Torontom.