Helios - Krka

Ljubljančani so upravičili vlogo favorita. V prvi četrtini so sicer domači opozorili nase, potem ko so povedli s 7:0 in nato tudi z 22:12. Toda Olimpija je še pred koncem prvih desetih minut ujela priključek. Gosti so svoj nalet nadaljevali tudi v uvodu druge četrtine, ko so pobegnili za deset točk (24:34) po trojki Žige Jurčka. V nadaljevanju so prednost še oplemenitili in na glavni odmor šli s 15 točkami zaloge (33:48).

Zadnjih deset minut so začeli s 14 točkami razlike, slabih šest minut pred koncem pa je narasla na 20 točk (55:75). Najvišja prednost zeleno-belih je bila 24 točk (64:88).

Najboljša strelca sta bila Malcolm Grant in Jure Pelko s po 25 točkami.
Domžalčani ušli v tretji četrtini
Helios je na uvodni tekmi 20. kroga pred domačimi navijači s 84:78 presenetil Krko in prekinil niz desetih zmag vodilne ekipe prvenstva.

Že v prvi četrtini so Domžalčani povedli za 10 točk (23:13), a so Novomeščani v drugi ujeli tekmece in tudi povedli, ob polčasu pa je bilo 41:39. V nadaljevanju so gostitelji ušli na 55:43 in nato ohranjali lepo prednost, sredi zadnje četrtine so pobegnili že za 15 točk (75:60) in razmeroma mirno pripeljali tekmo do konca.

Pri Heliosu je bil s 23 točkami najučinkovitejši Simo Atanacković, pri Krki pa z 18 Ronald Lee Curry.