Goran Dragić na zadnjih petih tekmah v povprečju dosega po 16 točk in 5,2 podaje. Foto: Reuters
Jimmy Butler je v drugem polčasu dosegel 40 od svojih 42 točk. Foto: Reuters

Goran Dragić je bil ob metu 8/14 z 18 točkami drugi strelec Vročice. V 31 minutah je prispeval še 5 podaj in dva skoka. Najučinkovitejši je bil Chris Bosh s 23 točkami. V obrambi je blestel center Hassan Whiteside, ki je tekmo končal pri 6 točkah, 13 skokih in 6 blokadah. Beno Udrih je bil s 6 podajami v 17 minutah prvi asistent Miamija.
Odločitev je padla že v drugi četrtini, ki jo je Miami dobili s 25:7. Washington je v tem delu zgrešil 20 od 22 metov.

Predstava večera je pripadla branilcu Chicaga Jimmyju Butlerju, ki se je "utrgal z verige" v drugem polčasu obračuna v Torontu. Prvi strelec Bikov je v tem delu dosegel kar 40 točk in za točko izboljšal klubski rekord znamenitega Michaela Jordana. Butler je tekmo končal pri 42 točkah in popeljal Chicago do zmage s 115:113, potem ko je zaostajal že za 15.

"Prosim, ne primerjajte me z njim. Nočem, da me primerjate z njim, ker bodo potem ljudi mislili, da moram delati, kar je on naredil. Poskušam biti čim boljši, ampak nisva niti približno na isti stopnji," je povedal Butler in priznal, da ga je podžgal udarec s komolcem DeMarrja Carrolla v drugi četrtini. Usta so mu zakrpali z enim šivom in ga usposobili za drugi polčas. V njem je iz igre metal 14/19.

WASHINGTON - MIAMI 75:97
Wall 14, Sessions 13; Bosh 23, Dragić 18 (met 8/14), 5 podaj in 2 skoka v 31 minutah, Green 15, Udrih 4 (2/4), 6 podaj in 3 skoki v 17 minutah.

NEW YORK - ATLANTA 111:97