Veselje košarkarjev Caje Laboral po uvrstitvi v drugi del Evrolige. Foto: EPA

Baski so pred domačimi gledalci s 97:70 nadigrali zagrebško Cedevito, ki je le v prvi četrtini - dobila jo je s 17:15 - držala korak z gostitelji. V drugi četrtini so varovanci Žana Tabaka zagospodarili na parketu in že na odmor odšli s prednostjo 19 točk. Razliko so v drugem delu brez težav ohranili in jo še nekoliko povišali. Junaka zmage sta bila Fabien Causeur in Nemanja Bjelica, ki sta skupaj dosegla kar 45 točk.
Zmagovalec skupine je Žalgiris, ki je pred več kot 13.000 gledalci z 71:53 ugnal Anadolu Efes. Junak osme zmage košarkarjev ''iz zelenega gozda'' je bil Paulius Jankunas, ki je prispeval 18 točk. Pri turških pivovarjih je Saša Vujačić na parketu prebil le devet minut in v tem času zgrešil vseh pet metov iz igre. V statistiko je slovenski branilec vpisal le dva skoka in eno podajo.

Drugo mesto je v skupini C zasedel aktualni prvak Olympiacos. Moštvo iz Pireja je bilo tokrat boljše od Emporio Armanija. Olimpia iz Milana je v gosteh klonila za točko (82:81) in se tako kot Cedevita poslavlja od nadaljnjega tekmovanja.