Chelsea Joseja Mourinha je  znova parkiral avtobus, ki ga Manchester United ni znal premakniti. Lahko Arsenal na londonskem derbiju naslednji teden še preloži odločitev o prvaku? Foto: Reuters
Chelsea Joseja Mourinha je znova parkiral avtobus, ki ga Manchester United ni znal premakniti. Lahko Arsenal na londonskem derbiju naslednji teden še preloži odločitev o prvaku? Foto: Reuters
Eden Hazard in Didier Drogba (Chelsea)
Eden Hazard je z 18. golom sezone kronal taktični pristop Chelseaja, ki je Manchester Unitedu prepustil igro, sam pa prežal na protinapade. Foto: Reuters
Radamel Falcao in Marouane Fellaini (Manchester United)
Razočarana Falcao in Fellaini po prejetem golu v zadnjih minutah 1. polčasa na Stamford Bridgu. V drugem delu se je Kolumbijec vendarle razigral, a sta mu izenačenje preprečila Thibout Courtois in vratnica. Foto: Reuters
Navijač Chelseaja s podobo Didierja Drogbaja
V zahodnem Londonu se navijači modrih že pripravljajo na slavje ob osvojitvi petega naslova angleških prvakov. Foto: Reuters

Na vrhu ima Chelsea zdaj že kar 10 točk prednosti pred drugim Arsenalom, ki je sočasno sicer igral polfinale FA-pokala. Oba londonska kluba imata sicer odigrano po tekmo manj, v naslednjem 34. krogu pa se bo na sporedu ravno prvenstveni derbi, kjer lahko samo še zmaga topničarjev zaplete razplet sezone 2014/15.

Pobuda in prevlada Uniteda, gol Hazarda
Na tokratnem derbiju so rdeči vragi hitro prevzeli vajeti igre, a od prevlade pri posesti žoge ni bilo dobička, saj je 1. polčas pripadel modrim. Chelsea je udaril sedem minut pred odmorom, Radamel Falcao je pod pritiskom Johna Terryja izgubil žogo na sredini, sledil je protinapad, v katerem je Oscar s peto poslal žogo v prostor. Pobral jo je Eden Hazard, ki je z leve strani med nogami Davida De Gee zadel za 1:0.

Nov protinapad, a tokrat Hazard zatresel le prečko

Na začetku tekme je Wayne Rooney sprožil z razdalje in zadel palico za napenjanje mreže, pri čemer je žoga navidezno pristala v mreži, v resnici pa za njo, kar je prevaralo številne, tudi vratarja De Geo, ki je že slavil gol. Gostje so pletli in poskušali, a prave rešitve za preboj obrambe Chelseaja ni bilo.

Drugi polčas se je nadaljeval, kjer se je končal prvi. United je igral, Chelsea pa grozil. V 55. minuti je po grobi napaki gostujoče obrambe, Didier Drogba zaključil protinapad, Chris Smaling je delno blokiral strel in žoga je preletela De Geo, na drugi vratnici pa je v zadnjem trenutku priletel Hazard, ki je podstavil nogo tik pred gol-avt črto, a mu je drugi gol preprečila prečka.

Vse nevarnejši je postajal Falcao, ki je najprej sprožil z razdalje, a je Thibaut Courtois odbil v kot. V 77. minuti je Kolumbijec zatresel še vratnico. Jalova prevlada Manchester Uniteda se je nadaljevala, a brez uspeha, ob koncu je prišlo le še do nekaj iskric. Stamford Bridge pa je ob globoko v sodnikovem podaljšku s stoječimi ovacijami nagradil strelca zmagovitega gola Hazarda, na igrišču pa je že izgledalo kot, da varovanci Joseja Mourinha že slavijo naslov.

Terry: Z garanjem smo prišli do izida
"Izjemno pomembna zmaga. Presrečni smo, da imamo tako veliko prednost pred srečanjem z Arsenalom prihodnji teden. Narekovali so ritem igre. V zadnjem času res nismo igrali tako dobro kot zmoremo, a smo z garanjem prišli do izidov tako kot danes,"
je bil po zmagi presrečen kapetan Chelseaja John Terry.

Rooney: Najverjetneje najboljša predstava sezone
"Prevladovali smo v igri, imeli boljše priložnosti in smo moštvo, ki se izboljšuje. Ponosen sem na moštvo, ki je tako dominiralo. Najverjetneje je bila to najboljša predstava v sezoni in to proti bodočim prvakom,"
je kapetan Manchester Uniteda Wayne Rooney skušal najti pozitivne stvari v porazu, s katerim je konec vseh upov, da bi se varovanci Luisa van Gaala nekako še vpletli v sam boj za naslov.