Romelu Lukaku je v zadnje četrt ure popeljal Everton v polfinale. Za odličnega napadalca pri Chelseaju ni bilo prostora, poleti 2014 ga je Jose Mourinho prodal Evertonu za 28 milijonov britanskih funtov. Foto: Reuters
Diego Costa in Gareth Barry
Diego Costa in Gareth Barry sta bila izključena. Foto: Reuters

Izjemno slaba sezona Chelseaja se je nadaljevala tudi na Goodison Parku. Po grenkem porazu proti PSG-ju v sredo v Ligi prvakov (1:2) se izbranci Guusa Hiddinka niso pobrali.
Diego Costa zapravil veliko priložnost
V prvem polčasu je potekala taktična bitka z malo priložnostmi. V 57. minuti je imel Diego Costa na nogi vodilni zadetek, po podaji Cesca Fabregasa je na levi strani še švignil mimo vratarja Joela Roblesa, nato pa iz težkega položaja ni uspel spraviti žoge v mrežo.
Lukaku jo je zagodel nekdanjim soigralcem
V 77. minuti je po podaji Rossa Barkleyja z desne strani v kazenski prostor prodrl Lukaku, štirje branilci Chelseaja pa so ga le opazovali. Napadalec je poslal Garyja Cahilla v prazno, nato pa z levico stresel malo mrežico. Pet minut zatem je Barkley znova našel Lukakuja, ki je z desno nogo matiral Thibauta Courtoisa.

Obe ekipi sta končali le z deseterico, saj sta Diego Costa in Gareth Barry prejela druga rumena kartona. Costa je Barryja prijel za vrat, trčila sta tudi z glavama.
Chelsea je imel večjo posest (57:43 %), a je le enkrat sprožil v okvir.