Fernando Torres je dosegel zadnji zadetek na Elland Roadu. Foto: Reuters
Luciano Becchio
Luciano Becchio je poskrbel za veliko veselje v 35. minuti. Foto: Reuters

V 35. minuti je Jerome Thomas ušel po desni strani in sijajno podal pred vrata, kjer je Luciano Becchio matiral Petra Čecha. Evropski prvaki so imeli številne priložnosti, a niso uspeli zadeti.

Po golu Mate Chelsea neustavljiv
Ključni trenutek se je zgodil v 47. minuti, ko je Juan Mata streljal z 20 metrov, vratar Jamie Ashdown pa je zelo slabo posredoval in žoga mu je ušla v mrežo. Chelsea je dobil silovit zalet. V 64. minuti je po kotu Franka Lamparda najvišje skočil Branislav Ivanović (1:2). Dve minuti zatem je Mata našel Mosesa, ki je z izjemnim strelom povišal na 1:3. Devet minut pred koncem je po protinapadu zadel rezervist Eden Hazard. Piko na i je postavil Fernando Torres, ki je le še podstavil nogo po podaji Hazarda.

Angleški pokal, četrtfinale:
Leeds United - CHELSEA 1:5 (1:0)
Becchio 37.; Mata 47., Ivanović 64., Moses 66., Hazard 81., Torres 83.

Leeds United: Ashdown, Peltier, Lees, Pearce, Green, Thomas (68./White), Brown (72./Norris), Tonge, Byram, Becchio, Diouf (72./McCormack).

Chelsea: Čech, Ivanović, David Luiz, Azpilicueta, Bertrand (74./Cole), Lampard, Mata (85./Ferreira), Oscar, Moses, Marin (60./Hazard), Torres.

Sodnik: Andre Marriner

Odigrano prejšnji teden:
Norwich - ASTON VILLA 1:4 (1:1)
Morison 19.; Holman 21., Weimann 79., 85., Benteke 90.

* - po streljanju 11-m
Pri streljanju 11-m sta zgrešila Vergassola in Larrondo.

Cassano 50., Guarin 54.
Belec je bil na klopi, Handanovića (oba Inter) pa ni bilo v ekipi. Bačinović (Verona) je igral vso tekmo.