James Milner je Manchester Cityju zagotovil preboj v 4. krog najstarejšega nogometnega pokalnega tekmovanja na svetu. Foto: Reuters
Ander Herrera
Takole je odločilni zadetek na Huish Parku v Yeovilu dosegel vezist Manchester Uniteda Ander Herrera. Foto: Reuters
Kurt Zouma
Kurt Zouma je s strelom z glavo postavil končni izid na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Per Mertesacker
Arsenalov branilec Per Mertesacker je v 20. minuti zatresel mrežo Hull Cityja. Vse dvome o zmagovalcu srečanja na Emiratesu je v končnici tekme razblinil Alexis Sanchez. Foto: Reuters

Angleški reprezentant je dosegel dva zadetka, potem ko je goste s Hillsborougha v vodstvo že v 14. minuti popeljal Atdhe Nuhiu, ki je izkoristil natančno podajo Stevieja Maya z desne strani in žogo hladnokrvno poslal za hrbet Williya Caballerja. Aktualni angleški prvaki so dolgo lomili odpor Sheffielda, v 66. minuti jim je vendarle uspelo izid poravnati.

Rezervista Samir Nasri in David Silva sta lepo kombinirala, Španec je nato v ogenj poslal Milnerja, ki je brez večjih težav izkoristil priložnost in zadel za 1:1. 29-letnik iz Wortleyja je sinjemodrim 4. krog zagotovil v prvi minuti dodatka glavnega sodnika Michaela Oliverja, ko je po nizki podaji Silve podstavil nogo in domače navijače popeljal v delirij.

Tudi rdeči vragi v 4. krog
V naslednji krog tekmovanja so se uvrstili tudi nogometaši Manchester Uniteda, ki so z minimalno zmago v gosteh odpravili tretjeligaša Yeovil Town (0:1). Vodstvo je gostom po dobri uri igre priboril Ander Herrera. 25-letni Bask, ki je rdeče vrage v poletnem prestopnem roku stal 37 milijonov evrov, je iz obrata s polvoleja premagal nemočnega vratarja Jeda Steera. V končnici tekme je zmago Uniteda potrdil Angel Di Maria.

Chelsea v drugem polčasu strl Watford
Nogometaši Chelseaja so si šele v drugem polčasu zagotovili napredovanje proti Watfordu. Prvi gol na tekmi je v 58. minuti zadel Willian, ki se je na robu kazenskega prostora lepo ustavil žogo in jo z natančnim strelom v daljši vratarjev kot plasiral v mrežo. Vodstvo modrih je dvajset minut pred iztekom rednega dela srečanja podvojil Loic Remy, za končnih 3:0 pa je poskrbel Kurt Zouma, ki je s strelom z glavo poskrbel, da je moral gostujoči vratar Jonathan Bond še tretjič na tekmi po žogo v svojo mrežo.

3. krog, nedeljske tekme:
MAN CITY - Sheffield Wednesday (II) 2:1 (0:1)
Milner 66., 91.; Nuhiu 14.

Yeovil Town (III) - MAN UTD 0:2 (0:0)
Herrera 64., Di Maria 90.

STOKE CITY - Wrexham (V) 3:1 (0:0)
Arnautović 80., Ireland 88., 94.; Carrington 73.

van Aanholt 32.

Dover Athletic (V) - CRYSTAL PALACE 0:4 (0:2)

LEICESTER - Newcastle 1:0 (0:0)
Ulloa 39. Vučkić (Newcastle) je igral do 79. minute.

Lukaku 91.; Collins 54.

Tekme, ki se končajo z neodločenim izidom, bodo ponovljene. Zamenja se gostitelj srečanja.