Nogometaši Gane so igrišče zapustili ob policijskem spremstvu. Foto: EPA
Andre Ayew
Andre Ayew je postavil končni izid. Foto: Reuters

Štirikratni prvaki tega tekmovanja so v Malabu zagospodarili že v prvem polčasu, ki so ga dobili z 2:0. Tri minute pred koncem prvega polčasa je z bele točke zaradi prekrška nad Kwesijem Appiahom zadel Jordan Ayew, tik pred koncem prvega dela pa je na 2:0 povišal Mubarak Wakaso.

V drugem delu je sledila prava zmeda. V 75. minuti je piko na i postavil zvezdnik Marseilla Andre Ayew. Tekmo so morali sodniki sedem minut pred koncem pri vodstvu Gane s 3:0 prekiniti, saj so domači navijači metali na igrišče predmete (predvsem steklenice), poleg tega pa grozili gostujočim igralcem in navijačem.
Po več kot polurni prekinitvi so varnostniki le dosegli izpraznitev tribun, tako da se je tekma lahko končala.