Harryju Kanu je uspelo zadeti iz ene izmed redkih priložnosti Tottenhama. Foto: Reuters
Philippe Coutinho
Philippe Coutinho je bil najnevarnejši za vrata Tottenhama. Foto: Reuters
Alexandre Pato
Alexandre Pato je takole dosegel prvi gol v angleškem prvenstvu. Foto: Reuters
Theo Walcott
Theo Walcott je postavil končni izid na stadionu Emitrates. Topničarji so se oddolžili Watfordu za grenak poraz v četrtfinalu Pokala FA (1:2). Foto: Reuters

Tottenham za vodilnim Leicestrom zaostaja štiri točke. Lisice bodo v nedeljo gostile Southampton.
V prvem polčasu je imel Liverpool več priložnosti. Povedel je v 51. minuti, ko si je Philippe Coutinho izmenjal dvojno podajo z Danielom Sturridgeom in z desnico poslal žogo tik ob vratnici v mrežo. To je bil njegov deseti zadetek v letošnji sezoni.
V 63. minuti je izenačil Harry Kane z močnim diagonalnim strelom po podaji Christiana Eriksena. Sijajni napadalec se je veselil 22. zadetka v Premier ligi. Pri redsih je izstopal Coutinho, ki je bil blizu zmagovitemu zadetku v 70. in 85. minuti, a na koncu je ostalo pri delitvi točk.
Tottenham je imel večjo posest (58 odstotkov igralnega časa) in tudi večje število strelov na vrata (15:18), vendar je bil Liverpool nevarnejši večji del srečanja.
Pato zadel ob debiju

Krog se je sicer začel izjemno plodovito, saj so gledalci na šestih od prvih sedmih tekem videli vsaj po štiri zadetke. Chelsea je v gosteh s 4:0 premagal že odpisano Aston Villo. Ključne so bile minute okrog prvega polčasa. V zadnji minuti prvega dela je Alexandre Pato izsilil enajstmetrovko, nato pa zadel z bele točke in s tem postal šesti Brazilec, ki je dal gol na svoji prvi tekmi v Premier ligi.
Že po nekaj sekundah nadaljevanja je iz osrčja kazenskega prostora udaril Pedro in povišal na 3:0.

V gosteh je s 4:0 zmagal tudi Manchester City, ki je ugnal Bournemouth. Tekma je bila odločena že do 19. minute, ko so se v domači mreži znašle tri žoge. Štiri gole je zabil tudi Arsenal, ki je pred svojimi gledalci premagal Watford.

32. krog:
ASTON VILLA - CHELSEA 0:4 (0:2)
Loftus-Cheek 26., Pato 45./11-m, Pedro 46., 59.
RK: Hutton 85./Aston Villa
BOURNEMOUTH - MANCESTER CITY 0:4 (0:3) Fernando 7., de Bruyne 12., Agüero 19., Kolarov 93.
ARSENAL - WATFORD 4:0 (2:0)
Sanchez 4., Iwobi 38., Bellerin 48., Walcott 90.
Arsenal: Ospina, Bellerin, Gabriel Paulista, Koscielny, Monreal, Elneny, Coquelin, Sanchez (73./Cambell), Özil, Iwobi (73./Walcott), Welbeck (69./Giroud).

Watford: Gomes, Nyom, Prödl, Cathcart, Ake, Abdi (69./Guedioura), Watson, Mario Suarez, Capoue (41./Anya), Deeney, Ighalo (46./Amrabat).

Sodnik: Anthony Taylor

NORWICH - NEWCASTLE 3:2 (1:0)