Lionel Messi in Neymar sta bila neustavljiva za obrambo Granade. Foto: EPA
Luka Modrić
Luka Modrić je z natančnim strelom načel mrežo Villarreala. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel že deseti gol v letošnjem španskem prvenstvu. Foto: EPA
Atletico Madrid
Madridski Atletico je prikazal najboljšo predstavo v letošnji sezoni. Foto: EPA

Prvo veliko priložnost so imeli gostje, Youssef El Arabi je stresel prečko v 7. minuti. V nadaljevanju so Katalonci prevzeli pobudo. V 10. minuti je Dani Alves sijajno podal pred vrata, kjer je Munir El Haddadi streljal naravnost v vratarja Roberta.

Rakitić zadel z glavo
V 26. minuti so gostitelji le povedli. Hector Yuste je izgubil žogo pred svojim kazenskim prostorom, Neymar je krenil proti vratom in streljal po tleh, žoga je zadela branilca Jeana Sylvaina Babina, preletela vratarja Roberta in končala v mreži. Dve minuti pred odmorom je Lionel Messi podal z desne strani pred vrata, Ivan Rakitić pa je z glavo povišal na 2:0. Hrvat se je veselil prvenstvenega gola za Barcelono na Camp Nouu. Tik pred odmorom je Messi našel Munirja, Robertu je še uspelo posredovati, a je izbil žogo do Neymarja, ki jo je z desnico poslal pod prečko.

V 62. minuti je zadel še Messi z glavo po sijajni podaji Alvesa. V 66. minuti se je Neymar veselil hat-tricka po lepi akciji Xavija in Messija. Osem minut pred koncem je Jeison Murillo začetniško izgubil žogo, Messi je krenil sam proti vratom in postavil končni izid srečanja. Barca tako ostaja brez prejetega zadetka v letošnjem prvenstvu.

Modrić in Ronaldo potopila rumeno podmornico
Madridski Real še vedno ostaja štiri točke za Barcelono. Kraljevi klub je odnesel tri točke iz El Madrigala (0:2). Villarrealu se je uspelo upirati v uvodne pol ure, potem pa je v 32. minuti Toni Kroos zaposlil Luko Modrića, ki je z desnico z roba kazenskega prostora zatresel mrežo. Pet minut pred odmorom je v protinapadu Karim Benzema našel Cristiana Ronalda, ki je poslal žogo v levi spodnji kot. V drugem polčasu so gostje zadržali prednost.