Alex Bergantinos je zadel za velike tri točke Deportiva. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je z golom odprl drugi polčas, a vseeno Barca Galicijo zapušča brez točk. Foto: EPA
Antoine Griezmann
Antoine Griezmann je odločil dvoboj v Andaluziji. Foto: EPA
Sergio Ramos
Sergio Ramos, ki je blestel že v torek v Neaplju, je znova rešil madridski Real. Foto: Reuters

Katalonski napadalci niso imeli svojega dne. Poznala se je tudi odsotnost glavnega akterja preobrata proti Parižanom Neymarja, ki v Galicijo ni pripotoval zaradi poškodbe. Ob tem velja dodati, da ima ta konec tedna njegova sestra rojstni dan.

Gostitelji so povedli v 40. minuti. Po kotu je pred Celosom Borgesom nekoliko nespretno posredoval Javier Mascherano. Tudi reakcija Marca Andreja ter Stegna ni bila posrečena. Nemški vratar jo je odbil, Joselu pa je žogo potisnil v prazno mrežo.

Barca je uspešno začela drugi polčas. Že v drugi minuti je izenačila. Akcijo je na desni strani začel Denis Suarez, ki je poslal predložek pred vrata. Alejandro Arribas je odbil ob Andreju Gomesu, toda le do Luisa Suareza, ki je s prve žogo pospravil za hrbet Germana Luxa. Odločitev je padla v 74. minuti. Rezervist Emre Colak je podal s kota, Alex Bergantinos je visoko skočil, preskočil Jordija Albo in z glavo premagal ter Stegna.

Barcini napadi so bili jalovi. Največja priložnost se je ponudila Luisu Suarezu, a je po podaji Sergia Roberta Urugvajec s kakšnih štirih metrov meril naravnost v Luxa. Tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom sta sama proti gostujočim vratom stekla Joselu in Faycal Fajr, ki je najprej dolgo čakal, potem pa sebično zaključil, njegov poskus pa je ter Stegen zaustavil.

Griezmann Atleticu priboril tri točke
Atletico se je namučil v Granadi. Odločitev je padla v 84. minuti, ko sta si po kotu dvojno podajo izmenjala Filipe Luis in Koke. Španski vezist je nato poslal izvrsten predložek v kazenski prostor, kjer je Antoine Griezmann z glavo priigral tri točke. V domači vrsti znova ni bilo v ekipi Reneja Krhina, Jan Oblak pa je za Atletico branil vso tekmo.

Navas znova rešil kraljevi klub
Madridski Real je na večerni tekmi premagal Betis z 2:1. Kraljevi klub v prvem polčasu ni našel prave igre. V 25. minuti je Antonio Sanabria streljal s 15 metrov, Keylor Navas je skušal žogo ujeti, a mu je ušla v mrežo. Velika napaka čuvaja mreže Madridčanov. Pet minut pred odmorom je Marcelo z leve strani podal pred vrata, branilci Betisa so pokrili Alvara Morato, pozabili pa na Cristiana Ronalda, ki je z glavo izenačil.

V 72. minuti je Ronaldo po protinapadu lobal vratarja Antonia Adana, a je sodnik Antonio Mateu Lahoz zadetek razveljavil. V 78. minuti je Cristiano Piccini povlekel rezervista Lucasa Vazqueza za dres in prejel drugi rumeni karton. Z igralcem več je Real vse moči usmeril v napad. Devet minut pred koncem je bil mož odločitve znova Sergio Ramos, ki je po podaji Tonija Kroosa iz kota z glavo zatresel mrežo. V zadnji minuti sodnikovega dodatka je imel Sanabria veliko priložnost za izenačenje, a je njegov strel z glavo obranil Navas.