Nogometaši Bayerna bodo zelo verjetno že konec marca osvojili 24. naslov nemških prvakov. Foto: EPA
Mario Mandžukić in Thomas Müller
Mario Mandžukić je zabil že 16 golov v letošnji sezoni. Foto: EPA
Thomas Schneider
Thomas Schneider je bil zelo nezadovoljen po novem neuspehu Stuttgarta, ki se bori za obstanek. Točka doma proti Braunschweigu je veliko premalo. Foto: EPA

Trener Dieter Hecking se je odločil, da ne bo igral "bunkerja", ki ne prinaša uspeha proti evropskim prvakom. Visoko je postavil zadnjo obrambno črto, z ogromno teka so njegovi izbranci tesno pokrivali zvezdnike Bayerna, ki 60 minut niso našli svoje igre.
Pep Guardiola je v zadnje pol ure v igro poslal Thiaga Alcantaro in Maria Mandžukića, ki sta popolnoma spremenila potek igre. Gostiteljem je zmanjkalo moči, v zadnjih minutah niso mogli več dohajati silovitega ritma Bavarcev.

Naldo kronal sijajno igro "volkov"
Gostitelji so povedli v 17. minuti, ko je Kevin de Bruyne z leve strani podal pred vrata, kjer je Naldo prehitel Davida Alabo in z desnico z bližine zatresel mrežo. Devet minut zatem je po kotu najvišje skočil Dante, strel Brazilca je z golove črte odbil Patrick Ochs, ki je nato posredoval še po strelu Alabe z bližine. Avstrijec je nato žogo podal do Xherdana Shaqirija, ki jo je poslal pod prečko, Diego Benaglio jo je odbil že za golovo črto, za vsak primer pa jo je Thomas Müller poslal v mrežo.

"Petarda" Bayerna v 17 minutah
Na začetku drugega dela je Wolfsburg znova odlično pokrival Bavarce, v 57. minuti pa sta vstopila Thiago in Mandžukić. Španec je v 63. minuti sijajno zaposlil Müllerja, ki je stekel sam proti Benagliu, ga preigral in z levico zatresel mrežo. V tistem trenutku se je vse spremenilo, gostje so dobili silovit zalet, Wolfsburgu pa je zmanjkalo energije. Le tri minute zatem je Rafinha z desne strani podal pred vrata, Mandžukić pa je z natančnim strelom z desnico povišal na 1:3.

"Mandžo" na vrhu lestvice strelcev
V 71. minuti je Arjen Robben preigraval v kazenskem prostoru, že je švignil mimo Benaglia, potem pa podal nazaj do Francka Riberyja, ki je z desnico poslal žogo v mrežo. Nizozemec se je popolnoma razletel po igrišču, v 78. minuti je z leve strani podal pred vrata, kjer je Müller z glavo matiral Baneglia. Končni izid je postavil Mandžukić deset minut pred koncem. Hrvat se je s 16 golom v letošnji sezoni zavihtel na vrh lestvice strelcev Bundeslige.