Argentinski napadalec Paulo Dybala na začetku nove sezone ni blestel, ob evforiji okoli Cristiana Ronalda so se v Italiji že spraševali, ali ni najbolje za Juventus, da proda Argentinca. A proti Bologni je Dybala s spretnostjo in iznajdljivostjo pokazal, da je ključni adut "stare dame", zlasti če s Portugalcem najde kemijo. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
V Torinu norija zaradi CR7 niti malo ne pojenja, a je Ronaldo poskrbel tudi za nekaj skrbi, ko je po enem izmed napadov v bolečinah obležal za golom. Foto: Reuters
Dries Mertens in igralci Napolija
Napoli je prišel do tretje zaporedne ligaške zmage, s čimer je postal prvi zasledovalec Juventusa, ki ohranja tri točke prednosti. Foto: Reuters

Bologna, ki je v nedeljo doma sploh s prvima goloma sezone presenetila Romo (2:0), je v Torinu hitro kapitulirala. Za spektakularen zadetek je poskrbel Dybala, ki je najprej sprejel dolg predložek Leonarda Bonuccija in odložil žogo za Matuidija, čigar strel je Lukasz Skorupski ubranil, do odbitka je prvi prišel Argentinec, ki je v skoku poslal žogo čez sebe v mrežo. Že čez 4 minute je bil postavljen končni izid 2:0. Joao Cancelo je z leve strani s predložkom našel Ronalda, ki pa je iz mrtvega kota poslal ostro žogo nazaj na drugo vratnico, kjer je Matuidi našel dovolj prostora za podvojitev vodstva.

Napoli hitro zadel na začetku obeh polčasov
Drugouvrščeni Napoli je odločno s 3:0 nadigral Parmo, ki je predtem tudi z obilno pomočjo slovenskega vezista Lea Štulca nanizala dve zmagi. Neapeljčani so povedli že v 4. minuti, ko je dobro organiziran napad zaključil Lorenzo Insigne, ki je pred vrati imel obilo časa in prostora za zaključek. V 2. polčasu je dvakrat zadel

Arkadiusz Miklik, prvič že v 2. minuti nadaljevanja, ko je po podaji Insigneja prefinjeno zaključil protinapad s strelom z roba kazenskega prostora. Piko na i je Poljak postavil v končnici, Simone Verdi je s strelom/podajo prevaral Parmino obrambo, na drugi vratnici pa je Miklik le podstavil nogo za 3:0. Štulac, ki tokrat ni ravno blestel in si je že v 1. polčasu prislužil rumeni karton, je v 55. minuti s strelom z razdalje za malenkost zgrešil vratnico.

Frosinone vrača za nabijanje razlike v golih
Roma se je po šoku v Bologni znesla nad Frosinonejem. Naveza Cengiz Ünder - Javier Pastore je poskrbela, da je bilo po dobre pol ure igre že 3:0, na koncu 4:0. Pri gostih, ki so v 4 dneh prejeli 9 golov, slovenski branilec Luka Krajnc ni igral, Frosinone ostaja še brez gola v sezoni, ob petih porazih pa so prejeli kar 16 golov. Vseeno niso zadnji, saj je Chievo izgubil pri Genovi (2:0), s čimer zaradi kazni ostaja pri -1.

Lazio v Vidmu do edine gostujoče zmage
V sredo so na sedmih tekmah gostitelji slavili 4-krat, edino gostujočo zmago 6. kroga si je priigral Lazio pri Udineseju (2:1). Sredi 2. polčasa so Rimljani v 6 minutah dosegli dva gola: prvega branilec Francesco Acerbi po podaji iz prostega udarca in zmedi pred Udinesejevim golom; drugega je s slalomom v kazenskem prostoru dosegel Joaquin Correa. Bržkone gol kroga je vrnil Videmčane v igro: v 80. minuti je Bram Nuytinck z obratom in škarjicami prepolovil zaostanek. Sledil je silovit pritisk Udineseja, a je obramba Lazia zdržala.

Sassuolo na tretjem mestu
6. krog Serie A sta zaokrožili dve četrtkovi tekmi. SPAL Jasmina Kurtića je v Ferrari izgubil proti Sassuolu z 0:2. Gostje se bo zavihteli na presenetljivo visoko 3. mesto.