Juventus je že izpolnil dva cilja v letošnji sezoni. Največja želja vseh je seveda tretji evropski naslov. Foto: Reuters
Juan Cuadrado in Massimiliano Allegri
Juan Cuadrado se je takoj po koncu tekme spravil na trenerja Massimiliana Allegrija. Foto: Reuters
Paulo Dybala
Paulo Dybala je velemojstrsko izvedel prosti strel za 2:0. Foto: Reuters
Lorenzo Insigne in Federico Bernardeschi
Fiorentina se še bori za kvalifikacije za Evropsko ligo, a lahko upanje izgubi že z nedeljsko zmago Milana nad Bologno. Foto: EPA
Boštjan Cesar in Valter Birsa
Boštjan Cesar in Valter Birsa s Chievom zasedata mesto na sredini lestvice. Foto: EPA

Torinčani so že v sredo osvojili italijanski pokal, na olimpijskem stadionu v Rimu so ugnali Lazio z 2:0. Zgodovinsko trojno krono bodo lovili 3. junija v Cardiffu, ko se bodo v finalu Lige prvakov srečali z madridskim Realom.

Mandžukić unovčil podajo Cuadrada
Navijači Juventusa so na razprodanem stadionu poskrbeli za izjemno vzdušje že ob prihodu obeh ekip na zelenico. Veselili so se že v 12. minuti, ko je Juan Cuadrado z desne strani podal pred vrata, Mario Mandžukić pa je z bližine zatresel mrežo.

Mojstrovina Dybale s prostega strela
Šest minut pred odmorom je Paulo Dybala s prostega strela z 20 metrov velemojstrsko zavrtinčil žogo prek živega zidu gostov v mrežo za 2:0 in že ob odmoru je bilo vse odločeno.

Alex Sandro postavil končni izid
V drugem polčasu je bilo na tribunah že veliko slavje, piko na i pa je postavil Alex Sandro sedem minut pred koncem. Z glavo je žogo od prečke poslal prek golove črte po podaji Dybale iz kota.

Juventus je na igrišču osvojil že 35. naslov, a so mu dva naslova naknadno odvzeli zaradi afere calciopoli (2005 in 2006). Krog pred koncem ima štiri točke prednosti pred Romo in pet pred Napolijem.
Iličić prekinil strelski post
Josip Iličić je ob porazu Fiorentine v Neaplju s 4:1 dosegel častni zadetek za goste. Mrežo je zatresel prvič po 29. januarju.

Peti gol v letošnji Serie A je Kranjčan vpisal po nizkem strelu z levico s 14 metrov po prodoru in podaji Cristiana Tella z leve strani. V 60. minuti je znižal na 3:1.

Iličić je prvič po tekmi proti Pescari na začetku februarja na zelenici preživel vse srečanje. V zadnjih dveh krogih je obsedel na klopi.

Za Napoli so zadeli Kalidou Koulibaly že v 8. minuti, Lorenzo Insigne in v drugem polčasu dvakrat Dries Mertens, ki je zbral še podajo pri golu Insigneja.

Podaja Birse za drugi gol Chieva
Neapeljčani krog pred koncem na tretjem mestu zaostajajo točko za Romo, ki je popoldne v gosteh s 5:3 premagala Chievo, čeprav je v prvem polčasu dvakrat zaostajala. Boštjan Cesar in Valter Birsa sta za Verončane igrala vso tekmo, Birsa je z lepim predložkom tudi podal za vodstvo gostiteljev z 2:1 v 37. minuti.

Drugo mesto neposredno vodi v Ligo prvakov, medtem ko bo moral tretjeuvrščeni v kvalifikacije. V zadnjem krogu prihodnjo nedeljo bo Roma doma igrala proti Genoi, Napoli pa bo gostoval pri Sampdorii.