Adam Lallana je blestel na Anfieldu. Foto: EPA
Jonjo Shelvey
Jonjo Shelvey, ki je na 47 tekmah v Premier ligi za Liverpool dosegel dva gola, je z avtogolom pomagal nekdanjim soigralcem. Foto: EPA

Trener redsov Brendan Rodgers se je odločil, da na klopi pusti kapetana Stevena Gerrarda. Kapetanski trak je nosil Jordan Henderson. V vratih je bil znova Simon Mignolet.

Moreno kronal premoč redsov
Gostitelji so začeli zelo odločno, želeli so popraviti slab vtis s prve polovice letošnjega prvenstva. V 6. minuti je Martin Škrtel visoko skočil, njegov strel z glavo pa je obranil Lukasz Fabianski. Vratar gostov se je izkazal tudi sedem minut zatem, ko je odbil strel Raheema Sterlinga z voleja, nato pa je Adam Lallana meril visoko prek vrat.

V 33. minuti je Alberto Moreno na sredini igrišča začel akcijo, Henderson je z desne strani podal pred vrata, Moreno pa je pritekel in iz bližine z levico zatresel mrežo.

Fabianski izbil žogo naravnost v Lallano
V 51. minuti je Fabianski skušal izbiti žogo iz svojega kazenskega prostora, a je to storil na najslabši možen način, zadel je Lallano, žoga pa se je v loku odbila naravnost v mrežo gostov. Tribuna Kop za vrati je ponorela od veselja.
Veselje je še trajalo, ko je na semaforju pisalo le še 2:1. Wayne Routledge je z leve strani poslal predložek pred vrata, Mamadou Sakho je žogo izbil pred Wilfriedom Bonyjem, a prišla je naravnost do Gylfija Sigurdssona, ki je bil natančen z levico. Neverjetno dogajanje na Anfieldu se je nadaljevalo v 53. minuti, ko je Henderson v protinapadu našel Sterlinga, ki je z leve strani z diagonalnim strelom zadel vratnico.

Shelvey z avtogolom osrečil nekdanje soigralce
Po uri igre je Philippe Coutinho zaposlil razigranega Lallano, ki je z leve strani z diagonalnim strelom matiral Fabianskega. Piko na i zelo slabemu večeru Swanseaja je v 69. minuti postavil nekdanji vezist Liverpoola Jonjo Shelvey, ki je z glavo poslal žogo v lastno mrežo po podaji Handersona iz kota. Pet minut pred koncem je rezervist Bafetimbi Gomis z roba kazenskega prostora zadel prečko.

Naporen ritem v Premier ligi se bo nadaljeval v četrtek, ko so na sporedu tekme 20. kroga. Derbi bo na White Hart Lanu, kjer bo Tottenham gostil vodilni Chelsea.