Ben Chilwell je prejel dva rumena kartona v petih minutah. Foto: Reuters

Leicester z deseterico do točke na Stamford Bridgeu

Tottenham gladko odpravil Everton
13. januar 2018 ob 18:30
London - MMC RTV SLO

Nogometaši Leicestra, ki so od sredine drugega polčasa igrali le z deseterico, so z odlično igro osvojili točko proti Chelseaju. Srečanje na Stamford Bridgeu se je končalo brez zadetkov.

Trenutni prvaki niso bili razigrani, izgubili so dve pomembni točki v boju za drugo mesto. Manchester United ima lepo priložnost, da v ponedeljek proti Stoku na Old Traffordu poveča prednost.

Že v prvem polčasu se modri niso izkazali. Cesc Fabregas je tri minute pred odmorom zapretil od daleč, a je bil Kasper Schmeichel zbran in je žogo odbil prek vrat. Na začetku drugega polčasa sta Riyad Mahrez in Jamie Vardy povzročala velike težave gostiteljem. Wilfred Ndidi je poskusil z glavo, a je bil zbran Thibaut Courtois.

Ben Chilwell je prvi rumeni karton prejel v 63. minuti, ko je podrl Williana. Pet minut zatem je spotaknil še Victorja Mosesa in sodnik Mike Jones ga je izključil. Z igralcem več se je igra preselila pred vrata Leicestra. Tiemoue Bakayoko je v 78. minuti streljal mimo vrat. Največjo priložnost za zmago je imel Marcos Alonso v 94. minuti, ko je odlično izvedel prosti strel, a je bil Schmeichel na pravem mestu in je žogo odbil.