Nogomet
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 3.2 od 13 glasov Ocenite to novico!
Sergio Agüero
Sergio Agüero je takole preigral Simona Mignoleta in zadel za 1:0. Foto: Reuters
Ederson
Vratarja Edersona so na nosilih odnesli z zelenice po trku s Sadiem Manejem, ki je bil zaradi prekrška tudi izključen. Foto: Reuters
Gabriel Jesus
Gabriel Jesus se je dvakrat vpisal med strelce ... Foto: Reuters
Leroy Sane
... kar je uspelo tudi rezervistu Leroyu Saneju. Foto: Reuters
N'Golo Kante in Alvaro Morata
N'Golo Kante in Alvaro Morata (na fotografiji) sta Chelseaju prinesla zmago v Leicestru (2:1). Edini zadetek gostiteljev na tekmi je z bele točke dosegel Jamie Vardy, potem ko je prekršek za najstrožjo kazen prav nad njim storil gostujoči vratar Thibaut Courtois. Na tekmi je bilo sicer kar nekaj spornih sodniških odločitev, v zaključku bi lahko glavni sodnik Lee Mason dosodil 11-metrovko tudi v prid Londončanov, a je le zamahnil z roko. Foto: Reuters

Manchester - MMC RTV SLO

Nogometaši Manchester Cityja so v 4. krogu Premier lige zlahka ugnali Liverpool (5:0), ki je od 37. minute igral brez izključenega Sadia Maneja.

Potem ko so v prejšnjem krogu Liverpoolčani s 4:0 na Anfieldu premagali Arsenal, so tokrat grenkobo visokega poraza okusili tudi sami. Konkurenčni so bili zgolj v prvi polovici prvega polčasa, nato pa so se začele vrstiti napake v obrambi, ki so jih drago stale. Za nameček je bil izključen še Mane.

Agüero kaznoval 'zaspanost' obrambe
Uvod v derbi ni postregel s pretirano navdušujočo igro, obe ekipi sta si sicer priigrali nekaj polpriložnosti, ki pa jih nista izkoristili. Mreža se je vendarle zatresla v 25. minuti, ko je Sergio Agüero izkoristil nepozornost Liverpoolove obrambe - zamudil je Ragnar Klavan -, preigral vratarja Simona Mignoleta in žogo poslal v prazen gol za 1:0. To je bil že njegov 171. gol za sinjemodre. Klavan je bil najšibkejša točka v gostujoči ekipi, po dobre pol ure igre je zakuhal novo priložnost gostiteljev, na njegovo srečo je Mignolet strel Gabriela Jesusa ubranil. Kmalu zatem se je moral belgijski vratar izkazati še po strelu Johna Stonesa.

Mane izključen, City do dvojnega vodstva
Liverpoolove priložnosti so bile redke, izjemna se je v 31. minuti ponudila Mohamedu Salahu, ki je po globinski podaji Sadia Maneja sam stekel proti golu vratarja Edersona, ki pa je njegov strel z levico brez težav ubranil. V 37. minuti so rdeči ostali brez Maneja, potem ko si je v trku s Cityjevim vratarjem prislužil izključitev. V boju za žogo je Kamerunec Edersona s kopačko zadel v glavo. Po daljši prekinitvi so poškodovanega Edersona na nosilih odnesli z zelenice, v vratih ga je zamenjal Claudio Bravo. Številčna premoč na terenu se je v igri Cityja takoj poznala, varovanci Pepa Guardiole so veliko laže ustvarjali napade, v četrti minuti sodnikovega dodatka je vodstvo podvojil Gabriel Jesus, ki je po predložku z leve strani - po vnovični Klavanovi napaki - povsem neovirano zadel z glavo.

Liverpool povsem nemočen
Gostitelji so drugi polčas odprli silovito, zlahka so izigravali slabo postavljeno Liverpoolovo obrambo, v 53. minuti je Jesus po nesebični Agüerovi podaji vodstvo povišal na 3:0. Z igralcem manj Liverpool ni imel nobenih možnosti za ugoden izid, napadi rdečih so bili redki, napake v obrambi so se nadaljevale, v 77. minuti je še četrti zadetek sinjemodrih dosegel rezervist Leroy Sane, ki je zadel z levico ob bližnji vratnici. Rdeči so poskušali doseči vsaj častni zadetek, a neuspešno. Še več, v 91. minuti je odjeknila "petarda", potem ko je Sane z 18 metrov s plasiranim strelom z levico premagal Mignoleta za končnih 5:0.

Choupo Moting z dvema goloma odščipnil točki rdečim vragom
Na večerni tekmi sta Stoke in Manchester UInited remizirala (2:2). Rdeči vragi so oddali prvi točki v letošnji sezoni. V 43. minuti so gostitelji povedli, ko je Mame Diouf z leve strani podal pred vrata, kjer je Eric Maxim Choupo Moting zabil žogo v mrežo. V sodnikovem delu prvega dela je izenačil Marcus Rashford z glavo, potem ko je po podaji iz kota žoga spretno podaljšal Paul Pogba.

V 57. minuti se je Romelu Lukaku izognil prepovedanemu položaju po sijajni podaji Henrika Mhitarjana. Njegov prvi strel je vratar Jack Butland odbil, nato pa je pospravil žogo v nebranjeno mrežo. Končni izid je postavil razigrani Choupo Moting z glavo v 63. minuti, Xherdan Shaqiri je natančno podal iz kota. Rdeči vragi so v zadnjih desetih minutah pritisnili, Lukaku je imel najlepšo priložnost v 81. minuti, vendar je streljal prek vrat.