Nogomet
Marcos Tavares
Marcos Tavares je v 10. minuti mojstrsko ukradel žogo, preigral vratarja in zadel prazno mrežo za vodstvo Maribora z 0:1. Foto: EPA
Anthony Nwakaeme
Anthony Nwakaeme, najboljši posameznik na tekmi, je le nekaj trenutkov po Tavaresovem golu z volejem ukanil nemočnega Jasmina Handanovića in izid izenačil na 1:1. Foto: Reuters
Shir Tzedek
Zmagovalca prve tekme med Hapoelom in Mariborom je v zadnjih trenutkih prvega polčasa z bele točke odločil branilec Shir Tzedek. Foto: EPA
Araujo Heber
Rijeka je izgubila na gostovanju v Pireju, kjer je bil Olympiacos boljši z 2:1. Grki so si zmago zagotovili šele v sodnikovem dodatku drugega polčasa, edini zadetek za ekipo Matjaža Keka je dosegel Araujo Heber (na fotografiji). Foto: Reuters

Beršeba - MMC RTV SLO

Nogometaši Maribora so v Beršebi izgubili prvo tekmo 4. predkroga Lige prvakov proti tamkajšnjemu Hapoelu (2:1). Edini zadetek za vijoličaste je dosegel kapetan Marcos Tavares.

Vsi zadetki so padli v prvem polčasu, povedli pa so aktualni slovenski prvaki, ko je Tavares kaznoval hudo napako domače obrambe.

Vseeno so se Izraelci hitro pobrali, že nekaj trenutkov pozneje so izid izenačili, v sodnikovem dodatku prvega polčasa pa so izkoristili še strel z bele točke za minimalno vodstvo, ki so ga zadržali do konca.

Tavares poskrbel za (kratek) hladen tuš
Gostitelji so po prvem sodnikovem žvižgu po pričakovanjih planili na gol Maribora, vijoličasti so se hrabro branili in jih hitro umirili. Vsilili so jim svoj način igre in v 10. minuti tudi povedli. Branilca Loai Taha in Shir Tzedek sta v osrčju obrambe naredila veliko napako, kapetan Maribora Marcos Tavares je prišel do žoge, preigral vratarja Guyja Haimova in z levico žogo poslal v mrežo. 1:0! A veselje med mariborskimi navijači se na stadionu Turner še ni povsem poleglo, ko je Hapoel izenačil. Z izjemnim volejem je Jasmina Handanovića premagal Anthony Nwakaeme.

Tzedek zadel z bele točke
Izraelci so v prvem polčasu ves čas pritiskali na mariborsko obrambo, ki je vse napade uspešno odbijala, bila je kos visokim predložkom. Zelo razpoložen je bil predvsem Nwakaeme, ki je v 43. minuti na levi strani najprej lepo preigral Marwana Kabho, nato pa preizkusil Handanovićevo opreznost. V sodnikovem dodatku je Hapoel povedel. V kazenskem prostoru je prekršek za najstrožjo kazen storil Blaž Vrhovec, si prislužil rumeni karton, z bele točke pa je neubranljivo streljal Tzedek.

Handanović blestel z obrambami
V drugem polčasu so se nogometaši na obeh straneh srdito borili za žogo, igra je potekala večinoma na sredini igrišča, nekoliko podjetnejši so bili gostitelji, ki so že v prvih minutah nadaljevanja dvakrat zapretili Handanoviću. Še posebej se je moral mariborski vratar izkazati v 49. minuti, ko je iz neposredne bližine ubranil strel Maoru Meliksonu. Najprej je odbil strel, nato pa žogo ujel na golovi črti. Vijoličasti so se večji del tekme branili, na svoje priložnosti so čakali iz protinapadov. V 71. minuti je Darko Milanič v igro namesto Dina Hotića poslal Luko Zahovića, tri minute zatem je šepajočega Tavaresa zamenjal Jasmin Mešanović. Že čez nekaj minut je slednji po strelu iz obrata pošteno ogrel dlani domačega vratarja, ostalo je pri 2:1.

V zadnjem delu tekme so gostitelji še enkrat močneje pritisnili na mariborska vrata, najbolj vroče je bilo v 90. minuti, ko je sprožil igralec tekme Nwakaeme, njegov strel je Handanović z zadnjimi močmi ubranil. Po štirih minutah dodatka je glavni sodnik Jonas Eriksson odpiskal konec tekme.

Povratni obračun bo v torek zvečer v Ljudskem vrtu.

Liga prvakov, 4. predkrog, prvaki, prve tekme:
HAPOEL BER ŠEVA - MARIBOR 2:1 (2:1)
Nwakaeme 12., Tzedek 45./11-m; Tavares 10.

Hapoel: Haimov, Biton, Taha, Tzedek, Korhut, Melikson, Ogu, Radi (84./Cuenca), Ghadir (65./Pekhart), Einbinder, Nwakaeme.

Maribor: Handanović, Viler, Šuler, Rajčević, Milec, Hotić (72./Zahović), Kabha, Vrhovec (88./Pihler), Bohar, Ahmedi, Tavares (73./Mešanović).

Sodnik: Jonas Eriksson (Švedska)

OLYMPIACOS - RIJEKA 2:1 (0:1)
Odjidja-Ofoe 66., Romao 93.; Heber 42.
RK: Žuta 83./Rijeka
Črnic (Rijeka) je igral od 78. minute.

CELTIC - ASTANA 5:0 (2:0)
Postnikov 32./ag, Sinclair 43., 60., Forrest 79., Griffiths 88.

QARABAG - KÖBENHAVN 1:0 (1:0)
Madatov 25.
Verbič (Köbenhavn) je igral do 86. minute.

HOFFENHEIM - LIVERPOOL 1:2 (0:1)
Uth 87.; Alexander-Arnold 35., Milner 74.
Kramarić (Hoiffenheim) je v 12. minuti zapravil 11-m.

# 16.08.2017 ob 12:13
Gremo Maribor. Gremo vsa Slovenija navija zdaj za nas klub.

# 16.08.2017 ob 22:52
A je to kak virus, da vas.tričetrt ne bi in ne bom piše skupaj?
erotoman
# 16.08.2017 ob 12:17
Gremo v ligo prvakov! Ponos spodnje Štajerske, Maribor - šampinjon
vrtnar_1
# 16.08.2017 ob 21:50
smeško sam jst kot navijač Olimpije danes navijam za Mb ti pa grdo pišeš o meni! Vedno sem in vedno bom navijal za Slovence in slovenske klube ko igrajo v Evropi pa če je to komu čudno ali pa ne. Mi je vseeno. Upam da bo Olimpija državni prvak pa upam tudi da se Mb uvrsti v LP.
Guinness
# 16.08.2017 ob 22:46
Vreji je. Minimalni zaostanek, gol v gosteh in povratna v Ljudskem. Nebi si mislil pred sezono, da bomo s tem kadrom igrali za Ligo prvakov.
zozozo
# 16.08.2017 ob 22:38
OK, 2:1 ni slabo, je pa slab občutek, da zgubiš zaradi falš penala.
zozozo
# 16.08.2017 ob 21:34
A nimajo zdaj neke videotehnike na tekmah? Penal po tem, ko ni bilo nobenega kontakta v kazenskem, je še kar škandal.
rangerno1
# 16.08.2017 ob 12:19
Srečno Maribor, nasprotnik bo zategel, ampak večkrat ste že pokazali, da znate in zmorete v Evropi. Komaj čakam danes tekmo! Tudi Domžalam želim veliko sreče, znanja, predvsem pa borbe na prihajajočih tekmah.

Ni potrebno... ampak bom vseeno rekel, samo da ne dobi Maribor gola in bo polovica dela že opravljena. Opažam pa, da se mnogo ljudi sprašuje kako in kaj bo v Ligi prvakov, če Mariboru slučajno uspe. Ni pomembno, za naše klube je 15.000.000€, ki se jih dobi in kasneje še nekaj za same tekme, več kot dober razlog! Vse ostalo pa je samo smetana na torti in pa seveda izkušnje za te igralce!
levkup
# 16.08.2017 ob 20:57
Ta Tavareš bo še na smrtni pojstli vstal
pa zabil gol, ko se mu bo to zahotelo !!!
smeško 562
# 16.08.2017 ob 22:59
Ah, rezultat je popolnoma realen. Pri Mariboru se vidi, da je v napadu vse samo na Tavaresu. Tukaj napaka Zahota, ker ni nič pametnega pripeljal. Ahmediju in Hotiću, ter tudi Vrhovcu se je poznalo, da niso vajeni agresivne, močne igre. Konec koncev, tudi po konstituciji tega ne morejo igrati. Kabha in Vrhovec sta se bolj ukvarjala z defenzivo zato v napadu nista zmogla kaj veliko. V obrambi je Milecu pričakovano veliko veliko problemov delal ta Nwakame. Preprosto je Milec premajhen in prešvoh da bi ga lahko kvalitetno pokril. Tukaj bi moral stopiti višje in onemogočati sprejem žoge. Viler, podobne težave na svoji strani. Izraelci imajo te črnce, ki so res hitri in močni na prvi korak in to samo gre proti golu. Pogosto pa puščajo veliko prostora za seboj in to se je videlo ko je Maribor kaj odigral. Dejstvo je, da Mariboru kronično primanjkuje agresivnosti, ampak glede na izkušnje se je to tudi pričakovalo. Niti Kabha, niti Vrhovec, niti Hotić, niti Ahmedi še niso igrali na takem nivoju. To bo prišlo. Doma se rezultat seveda da spreobrniti, lahko pa pokasiramo petardo. Definitivno bo potrebno iti precej bolj moško in čvrsto. Milaniču in ekipi pa čestitke za pripravo na nasprotnika. Videlo se je, da točno poznajo njihove slabosti.
ElTorro
# 16.08.2017 ob 14:43
Roko na srce, če UEFA ne bi naredila dve grupi, prvaki in neprvaki

Prav je tako. Vseeno se tekmovanju reče Liga PRVAKOV.....in dobro je, da imamo tudi v "majhnih" državah možnost, da se z nekaj sreče uvrstimo v to tekmovanje.

Če bi tako gledal, bi lahko tudi rekel, da je LE "druga evropska liga", kvalifikacije za LP ukineš, prav tako ukineš omejitev števila klubov iz posamezne države, vsako sezono bi iz LP izpadel zadnjeuvrščeni vsake skupine, iz LE bi v LP za naslednjo sezono napredovali četrtfinalisti......pa bi sčasoma dobil 32 najboljših evropskih klubov v LP.

Sicer bi verjetno vseh 32 klubov bilo iz "velike peterice" plus klub ali dva iz Portugalske in Rusije, ampak bili bi res najboljši. In bi se lahko denar še bolj skoncentriral pri tistih, ki ga imajo že sedaj preveč.
si-koda
# 16.08.2017 ob 23:02
Živi smo, izraelci posran prvi gol in podarjen penal. V glavnem nič. Če je biv to pekel njihovega stadiona? Naj se tj priprajijo v torek, na jugo pustim glas. Maribor o vsem odloča sam, sposobni so.

# 16.08.2017 ob 12:41
Maribor mora dati gol in ga bo tudi dal, tako kot na vsakem gostovanju v tej sezoni.
# 16.08.2017 ob 12:27
Gremo Maribor, Liga prvakov in 15 milijonov je na pladnju, samo pobrati jih je treba!
stepovsek
Čist dober rezultat. Se da kamot obrnit na povratni tekmi.
SLOBloodPatriot
# 16.08.2017 ob 21:37
Pravkar sem vrgu ta starga Erikssona kakih 50m vn iz balkona, upam da se je razbil na prafaktorje.
visoki
# 16.08.2017 ob 16:50
a iz gaze lahko pridejo navijati za maribor
zozozo
# 16.08.2017 ob 22:16
Pravi komentator, da so Mariborčani razmišljali o remiju v Izraelu.

Saj ga še vedno lahko igrajo po tekmi, če je kdo prinesel karte.
garmond
# 16.08.2017 ob 21:06
Kdor ne navija za slovenske klube v evropskih pokalih, ta sigurno ni pravi državljan Republike Slovenije.
zamudnik
# 16.08.2017 ob 22:55
Te pa vrei.
Bivši uporabnik
# 16.08.2017 ob 22:39
Odlična igra Maribora, ki v Evropi več kot očitno zna igrati in se postaviti. Dobro stojijo na terenu in s svojo taktično in umirjeno igro zlahka nevtralizirajo na papirju precej močnejšega nasprotnika. Hapoel se lahko poslovi.
weylakuc
# 16.08.2017 ob 22:36
2-1 je dober rezultat.
juve91
# 16.08.2017 ob 21:44
Vrsic manjka namesto ahmedija. Bi zahovic lahko raskiral teh par tisocakov vec, ko so pa v igri milijoni in liga prvakov
ForzaJuve!!
# 16.08.2017 ob 21:32
A erickssonu dnarja zmankuje? Katastrofa!
uros23
Lahko bi bilo boljše, ampak ni slab rezultat. Če pred povratno tekmo kdo kupi Nwakaemeja, pa še toliko bolje. Morda Barcelona, ki ima še dosti denarja :-)
Morgen
Bravo MB
Aktiven rezulat, doma 1:0 in to je to.
urbant
# 16.08.2017 ob 22:07
Če pridejo pa s takimi kalibri (ahmedi,bohar,šuler,rajčevič,viler,vr
hovec) v ligo prvakov potem pa kapa dol haha.
M_K
# 16.08.2017 ob 21:35
to ni bil penal, bilo je zunaj 16ke, vendar je not padel.... sramota za sodnika
Brannigan
# 16.08.2017 ob 12:20
pepipepi

Na vrhu je, malo nad tabelo, v večjem fontu :)

Gremo Maribor!! Slovenija!!
Poldi
# 16.08.2017 ob 22:44
Dobra igra,soliden rezultat.Gol bo potrebo zadeti.
garmond
# 16.08.2017 ob 22:42
Mariborčani s prikazano igro niso razočarali. Razočaral je pristranski sodnik, ki je za prekršek, narejen izven kazenskega prostora, dosodil enajstmetrovko v korist Izraelcev.
urbant
# 16.08.2017 ob 22:22
Kaj bi dal za enega ibraimija pa tut vršič ne bi bil švoh ker tale hapoel je pa danes res katastrofalno slab pa še vseeno vodi 2-1. Nevem če zmagovalec tega para faše kak real al pa barco bi blo smiselno prosit uefo če lahko ta gol menjajo s futsal golom.
zmajmun
# 16.08.2017 ob 21:10
@celtic1888

zato ker smo oboji slovenci!
KK Partizan
Svinje so te arogantni Izraelci, danes se bo potrebno očitno stepst na igrišču, gremo Maribor!!
fiston
# 16.08.2017 ob 15:55
Super zabava se nam obeta!

To pa, Mariborčanke že kličejo, če lahko kaj naokoli pridejo, desci še porajtali ne bodo da jih ni :)
si-koda
# 16.08.2017 ob 13:16
Pogumno, borbeno pa rezultat nemore izostat. Upam na remi. Pa, da doma pustim glas na jugu! GREMO MARIBOR. Aja v četrtek bom pa navijal tudi za Domžale!! Gremo Slovenija.
pepipepi
@brannigan
Pa res. Šele sedaj sem opazil. A to pomeni, da smo tako dobri, da imamo svoj font? Kuuul.
raknac navi
# 16.08.2017 ob 12:10
smeško 562
# 16.08.2017 ob 23:39
partibrejker, nasprotno. Maribor je spet odigral odlično tekmo. Naš klubski nogomet ima ponovno predstavnika v evropi in to je izjemen dosežek. Čeprav smo se na to že kratko malo navadili in bi sedaj hoteli več. Ob tem se vsak vpraša, kaj se dogaja z reprezentanco. Izraelci imajo 8 reprezentantov Izraela, 1 reprezentanta Nigerije. Maribor pa niti enega reprezentanta.
Calvin
Dobro je. Še 90 minut je. Tisti Tavaresov zadetek bo zlata vreden! Gremo MARIBOR!
los-t
Pa evo, relativno u redu rezultat za povratno. Bravo.
Slovenc122
# 16.08.2017 ob 21:36
Tale kmet od sodnika je v finalu Evropske lige 2015/16 lepo okradel Liverpool, ko so igralci Seville igrali rokomet sredi svojega kazenskega prostora, tako da me ne čudi da ima tudi danes čudne odločitve.
190
16. marec 2018 ob 13:12 Z žrebom četrtfinalnih parov Lige prvakov sta najzadovoljnejši vodilni ekipi španskega in nemškega prvenstva. Barcelona bo namreč gostila Romo, Bayern pa se bo pomeril s Sevillo.