Lionel Messi je za zmago Argentine nad Urugvajem dosegel dva zadetka, prvega z neposredne bližine urugvajskih vrat. Foto: Reuters

Argentina je po petkovih tekmah južnoameriških kvalifikacij za svetovno prvenstvo 2014 ostala na vrhu lestvice, slab začetek kvalifikacij (poraz proti Venezueli, remi proti Boliviji) pa je že povsem pozabljen. Lionel Messi je ob zadnji zmagi v Buenos Airesu dosegel dva zadetka. Najprej je po natančni podaji Angela di Maríe zadel s treh metrov, na 3:0 pa povišal s prostega strela v 80. minuti. Pet minut prej je Argentina izigrala urugvajsko obrambo, akcijo, ki jo je začel Messi, pa je uspešno končal Sergio Agüero.

"Imamo zelo dobre igralce, ki so odigrali sijajno tekmo. Španska kraljeva akademija mora najti nov pridevnik za Messija," je bil zadovoljen Sabella in izzval tiste, ki so pristojni za izdajanje slovarja španskega knjižnega jezika, da se spomnijo še kakšnega presežnika o Lionelu Messiju, ki je bil v prejšnjih treh letih izbran za najboljšega nogometaša na svetu. V tokratnih kvalifikacijah za svetovno prvenstvo je zabil že šest zadetkov.

Kolumbija je s selektorjem Josejem Pekermanom zmagala tretjič zapored in je na lestvici takoj za Argentino. Ob dveh zadetkih Radamela Falcaa je Paragvaj premagala z 2:0.