Fernandu Torresu po vstopu s klopi v drugem delu ni uspelo zadeti, kazen je sledila na drugi strani ob koncu tekme. Foto: Reuters
Gareth Bale in Karim Benzema
Gareth Bale in Karim Benzema sta nasprotniku skupaj zabila kar sedem zadetkov. Foto: Reuters

Slovenski vratar Jan Oblak je v letošnji sezoni španskega prvenstva prejel šele osmi zadetek, potem ga je po odboju žoge v 88. minuti presenetil njegov soigralec v branilski vrsti Diego Godin.

Nordin Amrabat je podal z leve strani pred gostujoči kazenski prostor, kjer je žogo pričakal domači napadalec Charles. Poskusil je s polvolejem, žoga pa se je odbila od Godinove noge, presenetila Oblaka in končala v gostujoči mreži. Oblak je sicer zlasti v prvem polčasu dvakrat izjemno posredoval ob akcijah Charlesa, Atleticu pa zlasti v drugem delu ni uspelo kronati nekaj več premoči. To pa je imel kljub izključitvi Gabija v 56. minuti.

Goleada nad goleadami v Madridu
Nogometaši madridskega Reala so poraz v prejšnjem krogu v gosteh pri Villarrealu potisnili v pozabo s kar desetimi zadetki proti nebogljenemu Rayu Vallecanu. Gostitelji so se na Santiago Bernabeuu po zgodnjem vodstvu z 1:0 prek branilca Danila že v 12. minuti znašli v zaostanku z 1:2, a so gostje še pred pol ure igre ostali z le devetimi igralci na igrišču. V 15. minuti je bil po neumnem in grobem prekršku nad Tonijem Kroosom izključen Tito, v 30. minuti pa je bil zaradi drugega rumenega kartona po prekršku v kazenskem prostoru izključen Raul Baena.

Real z vsaj desetimi zadetki prvič po letu 1960
Takrat je z bele točke nato Cristiano Ronaldo zadel že za 3:2, nato pa se je gostujoča barka s kar dvema igralcema manj popolnoma potopila in prejela še sedem zadetkov. Največ, štiri (prvič v svoji profesionalni klubski ali reprezentančni karieri), je dosegel valižanski zvezdnik Gareth Bale, tri pa Karim Benzema. Šele tretjič v zgodovini je Real dosegel 10 golov na eni tekmi španskega prvenstva in prvič po letu 1960, ko so z 11:2 ugnali Elche.