Lewis Holtby je v sijajni formi v zadnjih tednih, potem ko prejšnji trener Bernd Hollerbach sploh ni računal nanj. Foto: Reuters
20-letni Niklas Dorsch je sanjsko debitiral v dresu članske ekipe Bayerna. Foto: Reuters
Veselje nogometašev Fortune v Dresdnu. Foto: Reuters
Trenerja Friedhelma Funkla so nogometaši Fortune "stuširali" s pivom. Foto: Reuters

V jesenskem delu je bil Köln razglašen. Pod vodstvom Petra Stögerja je na 15 tekmah zbral le tri točke, kar je neslavni rekord Bundeslige. Nasledil ga je Stefan Ruthenbeck, ki je preporodil ekipo, vendar popolnega preobrata le ni bilo.

Freiburg, ki je prav tako nujno potreboval točke v boju za obstanek, je povedel z 2:0 po dveh golih sijajnega napadalca Nilsa Petersena. Odgovoril je Leonardo Bittencourt z dvema zadetkoma, v 87. minuti je z glavo izenačil na 2:2. Kölnu točka ni prav nič pomagala, vse moči je usmeril v napad in Lucas Höler je v 93. minuti priigral velike tri točke Freiburga.

Dominic Maroh je igral vso tekmo za Köln, ki bo igral v drugi ligi prvič po sezoni 2013/14.

"Dinozavri" še niso rekli zadnje besede
Hamburger SV je znova vstal kot feniks iz pepela. Trener Christian Titz je preporodil ekipo in z zmago v Wolfsburgu (1:3) zdaj "dinozavri Bundeslige" znova upajo na čudežni obstanek. HSV je edina ekipa, ki nikoli ni izpadla iz elitne druščine od ustanovitve Bundeslige leta 1963. Hamburg zdaj za Wolfsburgom zaostaja le še dve točki.

Rezervisti in mladinci Bayerna ugnali Eintracht
Niko Kovač je doživel grenek poraz v Münchnu, Bayern je bil s 4:1 boljši od Eintrachta iz Frankfurta. Jupp Heynckes je pred povratno tekmo polfinala Lige prvakov z madridskim Realom na igrišče poslal rezerviste in mladince. Zaigrali so Lars Lukas Mai, Niklas Dorsch, Meritan Shabani in Franck Evina.

Dve minuti pred odmorom je veliki trenutek dočakal Dorsch, ki je zatresel mrežo iz bližine po podaji Sandra Wagnerja. V drugem polčasu so nato vstopili Rafinha, Thiago in Niklas Süle. Wagner je po protinapadu četrt ure pred koncem povišal na 2:0.

Po golu rezervista Sebastiana Hallerja je Eintracht še upal na točko, a sta Rafinha in Süle potrdila 26. zmago Bayerna v letošnji sezoni. Kovač, ki bo v naslednji sezoni sedel na klopi Bayerna, bo skušal Bavarcem prekrižati načrte v finalu nemškega pokala 19. maja v Berlinu.

Fortuna iz Düsseldorfa po petih letih znova med elito
Nogometaši Fortune iz Düsseldorfa se po petletni odsotnosti vračajo v Bundesligo. Fortuna je z 2:1 v gosteh premagala Dynamo iz Dresdna. Florian Neuhaus in Rouwen Hennings sta zadela za goste, ki imajo na vrhu druge nemške lige ob tekmi več pet točk prednosti pred Nürnbergom in neulovljivih deset pred tretjeuvrščenim Holsteinom Kielom.

Kaiserslautern izpadel v tretjo ligo
Leta 1998 je Kaiserslautern senzacionalno osvojil naslov nemškega prvaka. Otto Rehhagel je ekipo popeljal do zmage v drugi ligi maja 1997, nato pa že naslednje leto še do prvega mesta med elito. 20 let zatem je Kaiserslautern prvič v bogati zgodovini kluba izpadel v tretjo ligo. Arminia iz Bielefelda je z zmago s 3:2 poslala izbrance Michaela Frontzeka med tretjeligaše.