Slavje Domenica Berardija s soigralci ob zadetku za vodstvo Sassuola s 4:2. Foto: Reuters
Alessandro Florenzi
Alessandro Florenzi je proti Genoi sijajno zadel s škarijcami. Foto: Reuters
Fernando Llorente
Fernando Llorente je dvakrat zatresel mrežo Cagliarija. Foto: EPA

Slovenski reprezentant Jasmin Kurtić je za zmago gostiteljev prispeval dve podaji. Milan je po zadetkih Robinha in Maria Balotellija že v 13. minuti vodil z 0:2, nato pa je pri domačih zablestel 19-letni Domenico Berardi in dosegel vse štiri zadetke (!) za svoje moštvo. Še posebej lep je bil tisti za izenačenje na 2:2, ko je ob Danieleju Boneri našel dovolj prostora in iz obrata z levico matiral Christiana Abbiatija. V vodstvo je Sassuolo popeljal v 41. minuti, takoj na začetku drugega polčasa, v 47. minuti, pa je z volejem povišal na 4:2. Žoga se je na poti v mrežo odbila od Bonere.

Milan ob koncu dvakrat v okvir vrat
Gostujoči trener Massimiliano Allegri je nato z menjavami poskušal preobrniti potek tekme, a mu to ni uspelo. Na zelenico so prišli Riccardo Montolivo, Giampaolo Pazzini in Keisuke Honda (debi v dresu Milana), vendar kaj več od ublažitve poraza rdeče-črni niso dosegli. Montolivo je končni izid postavil v 86. minuti. Honda je že predtem zadel vratnico, Pazzini pa v 88. minuti prečko.
Kurtić je za gostitelje igral vso tekmo, izvrstno podal v globino pred vrata za prvi gol in bil asistent še pri zadnjem zadetku, medtem ko član Milana Valter Birsa še vedno ni povsem okreval po poškodbi.

Gladka zmaga Rome
Za vrhunec nedeljskega popoldneva je poskrbel nogometaš Rome Alessandro Florenzi, ki je ob zmagi nad Genoo s 4:0 v 25. minuti prvi zatresel mrežo gostov s sijajnim strelom s škarijcami, potem ko se je žoga odbila od živega zidu po prostem strelu Francesca Tottija. Ta se je v nadaljevanju tudi sam vpisal med strelce.

Preobrat Juventusa na Sardiniji
Vodilni Juventus je v Serie A zmagal enajstič zapored in postavil nov rekord kluba. Cagliari je proti "stari dami" v 21. minuti sicer povedel in bil blizu še kakšnega zadetka (nekajkrat se je izkazal vratar Gianluigi Buffon), a so nogometaši iz Torina v nadaljevanju pripravili preobrat in slavili z 1:4. Dvakratni strelec je bil Fernando Llorente (z glavo in po protinapadu), zadela pa sta še Claudio Marchisio s 25 metrov in Stephan Lichtsteiner po napaki vratarja Antonia Adana. Juventus je tekmo odločil s tremi goli med 73. in 80. minuto.

Tretjeuvrščeni Napoli je z 0:3 slavil na gostovanju pri petouvrščeni Veroni.
19. krog:
SASSUOLO - MILAN 4:3 (3:2)
Berardi 15., 28., 41., 47.; Robinho 9., Balotelli 13., Montolivo 86.
Kurtić (Sassuolo) je igral vso tekmo, Birsa (Milan) je poškodovan.
ATALANTA - CATANIA 2:1 (0:0)
Denis 67./11-m, Moralez 86.; Leto 89.

CAGLIARI - JUVENTUS 1:4 (1:1)
Pinilla 21.; Llorente 31., 76., Marchisio 73., Lichtsteiner 80.
RK: Pinilla 87.
VERONA - NAPOLI 0:3 (0:1)
Mertens 27., Insigne 72., Džemaili 76.
ROMA - GENOA 4:0 (3:0)
Florenzi 25., Totti 30., Maicon 43., Benatia 52.
RK: Matuzalem 58./Genoa
LIVORNO - PARMA 0:3 (0:1)
Palladino 2., Amauri 86., 90./11-m

BOLOGNA - LAZIO 0:0
Krhin (Bologna) je igral od 80. minute.

TORINO - FIORENTINA 0:0
Iličić (Fiorentina) je igral do 63. minute.

SAMPDORIA - UDINESE 3:0 (2:0)
Eder 16./11-m, 47., Gastaldello 87.
RK: Soriano 62.; Allan 35., Silva 69.

INTER - CHIEVO 1:1 (1:1)
Nagatomo 12.; Paloschi 8.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo. Cesar je igral vso tekmo, Lazarević (oba Chievo) je bil na klopi.

JUVENTUS         19 17 1  1 46:12  52
ROMA             19 13 5  1 39:10  44
NAPOLI           19 13 3  3 41:20  42
FIORENTINA       19 11 4  4 34:20  37
INTER            19  8 8  3 38:23  32
VERONA           19 10 2  7 34:30  32
TORINO           19  6 8  5 31:27  26
PARMA            19  6 8  5 29:26  26