Steven Gerrard je s krasnim zadetkom spomnil na 'starega Gerrarda'. Vseeno njegov projektil ni bil dovolj za zmago. Foto: Reuters
Sergio Aguero
Sergio Aguero je izkoristil napako Joseja Reine, ki je šel brez potrebe pokrivat argentinskega napadalca. Ta je z vrhunskim strelom zadel za končnih 2:2. Foto: Reuters
Jose Reina
Reina si je po napaki od sramu čez glavo poveznil dres. Foto: Reuters
Daniel Sturridge
Daniel Sturridge je v 29. minuti s strelom z razdalje zadel za 1:1. Zadetka zaradi tega, ker je nekdanji igralec Manchester Cityja (za sinjemodre je igral med letoma 2006 in 2009), ni proslavil. Foto: Reuters
Edin Džeko
Edin Džeko je med akcijo Liverpoola za zadetek obležal na zelenici, a rdeči igre niso prekinili. Po izenačenju je nekdanji napadalec Wolfsburga vstal in nadaljeval srečanje. Foto: Reuters
Edin Džeko
Džeko je po hitro izvedeni akciji v 23. minuti zadel iz neposredne bližine. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je dosegel edini zadetek na tekmi med West Bromwichem in Tottenhamom. Valižan je v 67. minuti s projektilom z razdalje matiral nemočnega Bena Fosterja. Jamie Redknapp, nogometni analitik na Sky Sportsu, je v analizi po tekmi dejal, da je Bale tako dober kot Lionel Messi in Cristiano Ronaldo. Foto: Reuters

Liverpoolčanom že drugič zapored ni uspelo zadržati prednosti. V prejšnjem krogu so proti Arsenalu na Emiratesu vodili že z 2:0, a so na koncu iztržili le točko (2:2). Tokrat so uprizorili celo preobrat, a so se od polnega izkupička točk poslovili po hudi napaki vratarja Joseja Reine.

Neodločen izid in delitev točk sicer ne koristita ne Cityju ne Liverpoolu - prvi za vodilnimi rdečimi vragi zaostaja za devet točk, drugi pa izgublja dragocene točke v boju za 4. mesto, ki vodi v Ligo prvakov.

Džeko izkoristil nepozornost obrambe
Sinjemodri so že v prvi minuti pokazali, da imajo misli osredotočene le na zmago. David Silva je z 20 metrov nevarno sprožil pod prečko in ogrel dlani pazljivega Joseja Reine. City je bil v uvodnih minutah tekme napadalnejši, ves čas je pritiskal na gostujočo obrambo. Prvo resnejšo priložnost so si rdeči priigrali v 14. minuti, ko je po Johnsonovi visoki podaji v kazenski prostor do žoge prišel Daniel Sturridge, ki je vratarja Joeja Harta že premagal, ne pa tudi Pabla Zabalete, ki je v zadnjem trenutku preprečil zadetek. V 23. minuti se je mreža nato prvič zatresla. Po hitro izvedeni akciji, ki se je začela z izvedbo avta, in nizki podaji z leve strani je iz neposredne bližine zadel Edin Džeko.

Sturridge z razdalje poravnal izid
Liverpool je v drugem delu prvega polčasa gostitelje nekoliko zaustavil, po slabe pol ure igre pa je izid poravnal - z 20 metrov je silovito sprožil Sturridge in premagal nemočnega Harta. Gol je dvignil kar nekaj prahu, saj je na začetku Liverpoolove akcije za zadetek na tleh obležal Džeko, ki pa je takoj po prejetem zadetku vstal in nadaljeval igro. Izenačenje izida je vzelo sapo aktualnim angleškim prvakom, ki so v 44. minuti za las ušli katastrofi - Zabaleta je s podajo nazaj presenetil lastnega vratarja, a je na njegovo srečo žoga ob vratnici odfrčala v kot.

Gerrardova 'bomba' za preobrat
Petkratnim evropskim prvakom je v 73. minuti uspel preobrat, zanj pa je zaslužen Steven Gerrard, ki je s krasnim strelom z razdalje žogo poslal v malo mrežico in ukanil nemočnega Harta. Takoj zatem je z nerazumno zamenjavo presenetil Mancini, ki je Silvo zamenjal z branilcem Maiconom. Navijači na Etihadu niso bili niti najmanj navdušeni. Na drugi strani je Martin Škrtel medtem zamenjal Joseja Enriqueja.

Aguero mojstrsko zadel iz mrtvega kota
Vodstvo Liverpoola vseeno ni trajalo dolgo - v 79. minuti si je veliko napako privoščil Reina, Sergio Aguero pa je z mojstrskim strelom iz mrtvega kota izenačil na 2:2. Do konca tekme se izid ni več spremenil, še najnevarneje je bilo v 90. minuti, ko se je moral po silovitem strelu Sturridgea z roba kazenskega prostora izkazati Hart.