Eden Hazard je v 25. minuti učinkovito zaključil protinapad Chelseaja. Foto: Reuters
Diego Costa
Diego Costa je dosegel že 17. zadetek v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Antonio Conte
Antonio Conte se je veselil nove pomembne zmage. Italiajn je na zelo dobri poti, da že v prvi sezoni na klopi Chelseaja osvoji naslov prvaka. Foto: Reuters

Trener Slaven Bilić je v začetno enajsterico uvrstil Andyja Carrolla, ki je bil mesec dni odstoten zaradi poškodbe. Antonio Conte je stavil na preizkušene moči in prežal na napake tekmeca. Ekipa s Stamford Bridgea ima že 21 zmag.

Naveza Hazard-Pedro zrežirala vodstvo
Chelsea je začel zelo zadržano in je čakal na napako gostiteljev. V 25. minuti je N'Golo Kante priboril žogo na sredini igrišča. Eden Hazard je našel Pedra, ki je sijajno podal nazaj do Belgijca. Hazard je prišel sam pred vratarja Anthonyja Randolpha in ga preigral, nato pa le še potisnil žogo v prazno mrežo.
Štiri minute pred odmorom je po prodoru Hazarda po levi strani v sredini Diego Costa zgrešil žogo, strel Pedra s 15 metrov pa je je odlično obranil Randolph.
Diego Costa na pravem mestu
V 50. minuti je po podaji Hazarda iz kota z leve strani nogo podstavil Diego Costa. To je bil že 17. zadetek v angleškem prvenstvu za odličnega Španca.
Lanzini znižal prepozno
Sofiane Feghouli
je imeli lepo priložnost za znižanje, vendar se je izkazal Thibaut Courtois. V 92. minuti je častni zadetek dosegel Manuel Lanzini z desetih metrov po podaji rezervista Andreja Ayewa.
Čez teden dni rdeči vragi na Stamford Bridgeu
Chelsea bo naslednjo tekmo odigral v ponedeljek zvečer, ko na Stamford Bridge prihaja Manchester United v četrtfinalu Pokala FA. Rdeči vragi so v prvenstvu 23. oktobra izgubili kar z 0:4, vse od takrat pa ne poznajo poraza.