• Na sredinih tekmah padlo kar 36 golov!
Nogometaši Manchester Uniteda so se znesli nad Bayerjem iz Leverkusna. Foto: Reuters
Antonio Valencia
Na BayAreni je odločilni gol v 22. minuti zadel Antonio Valencia. Foto: Reuters
Stefan Kiessling
Nemci so bili popolnoma šokirani, takole je zelenico na BayAreni sklonjene glave zapustil domači napadalec Stefan Kiessling. Foto: Reuters
Gareth Bale
Gareth Bale je zadel prosti strel in takole proslavil prvi zadetek na tekmi. S soigralci je moral sicer večji del tekme odigrati z nogometašem manj, kar pa ga ni ustavilo na poti do zmage. Foto: Reuters
Arturo Vidal
Juventusov Arturo Vidal je na tekmi s Köbenhavnom vknjižil hat-trick, pri katerem je dva zadetka dosegel z bele točke. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben je načel mrežo CSKA-ja in Bavarcem tlakoval pot do uspeha. Bayern je z 10. zaporedno zmago postavil nov mejnik v Ligi prvakov. Prejšnji rekord si je lastil z Barcelono, ki je 9 zaporednih zmag v najelitnejšem evropskem nogometnem tekmovanju nanizala v sezoni 2002/03. Foto: EPA
Manchester City
Nogometaši Manchester Cityja so na Etihadu s 4:2 ugnali Viktorio iz Plzna in bodo skupaj z Bayernom iz skupine D napredovali v osmino finala. Foto: Reuters
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović (v sredini) je začel, Edinson Cavani pa dokončal delo PSG-ja proti Olympiakosu. Foto: Reuters
Rodrigo
Rodrigo je v Bruslju v izdihljajih tekme proti Anderlechtu svoji Benfici prinesel zmago. Foto: Reuters

Rdeči vragi na neosvojljivi BayAreni prižgali "petardo"

Bayern v hladni Rusiji do novega mejnika
27. november 2013 ob 18:00,
zadnji poseg: 27. november 2013 ob 23:07
Leverkusen/Madrid/Moskva - MMC RTV SLO

Nogometaši Manchester Uniteda so v 5. krogu Lige prvakov popolnoma uničili visokoleteči Bayer iz Leverkusna in ga na BayAreni odpravili s kar 0:5. Bayern je proti CSKA-ju (1:3) postavil nov mejnik.

Rdeči vragi so prvi polčas v BayAreni dobili presenetljivo lahko. 'Povozili' so vezno linijo gostiteljev, ki so se večji del prvega dela zgolj branili. Aktualni angleški prvaki so povedli v 22. minuti, ko je Wayne Rooney z natančnim predložkom ob drugi vratnici našel vtekajočega Antonia Valencio, ki je s pomočjo vratnice premagal domačega vratarja Bernda Lena. Na 0:2 je z avtogolom po vnovičnem Rooneyjevem predložku osem minut pozneje povišal Emir Spahić.

Angleži se niso ustavili zgolj pri dveh zadetkih, strelsko so bili učinkoviti tudi v nadaljevanju. V 65. minuti je na 0:3 iz neposredne bližine po Giggsovem predložku iz kota žogo čez golovo črto zbezal Jonny Evans, Leno je žogo iz svoje mreže četrtič pobral v 77. minuti. Tedaj je Rooney izkoristil vrzel v domači obrambi in povsem samega pred vrati našel Chrisa Smallinga, ki je brez težav zatresel prazno mrežo. 'Petarda' je odjeknila v 88. minuti, ko je Luis Nani z leve strani mojstrsko zadel za končnih 5:0.

Oslabljeni Real do lepe zmage
Real Madrid, ki ni mogel računati na poškodovanega Cristiana Ronalda, se je znesel nad Galatasarayem, čeprav je večji del tekme igral z nogometašem manj, potem ko je bil zaradi prekrška nad Umutom Bulutom že v 26. minuti izključen Sergio Ramos. Led je s krasnim prostim strelom v 36. minuti prebil Gareth Bale, a je že takoj zatem Bulut izkoristil odlično globinsko podajo in zaključil za 1:1. V nadaljevanju je Bulut mrežo zatresel še enkrat, a je bil zadetek razveljavljen zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Zato pa so bili uspešnejši gostitelji, ki so prek Alvara Arbeloe povedli z 2:1. Španski bočni branilec je predložek Angela Di Marie ob drugi vratnici preusmeril v gol. Di Maria je podaji v svojo statistiko vpisal še zadetek po dobri uri igre, ko je z nizkim strelom matiral Eraya Iscana. Končnih 4:1 je postavil Isco.

Bavarci slavili v hladni Rusiji
Bayern je na gostovanju v Moskvi s 3:1 odpravil tamkajšnji CSKA. Izid ob polčasu je z golom v 18. minuti postavil Arjen Robben, ki je po natančni podaji Thomasa Müllerja hladnokrvno z levico žogo poslal v mrežo. Mario Götze, ki je prejšnjo soboto odločil 'der Klassiker', je poskrbel za drugi zadetek. Sijajno je prodrl proti golu Igorja Akinfeeva, brez večjih težav preigral domačo obrambo in hladnokrvno zadel za 0:2. Gostitelji so se z golom Keisukeja Honde, ki je Manuela Neuerja premagal z bele točke, zaostanek prepolovili v 62. minuti, a je njihov optimizem hitro izpuhtel, saj je že tri minute pozneje, prav tako z 11 metrov, prednost dveh zadetkov znova vzpostavil Müller.

Lahmova poškodba zasenčila bavarski večer
Moskovčani so se trudili vrniti v igro, a je Bayernova obramba zdržala. Še najbližje zadetku je bil Zoran Tošić, ki je po lepi akciji z močnim strelom zatresel prečko. Bavarci so se z novo, že deseto zaporedno zmago, kar do zdaj ni uspelo še nobenemu klubu v Ligi prvakov, še trdneje zasidrali na vrhu lestvice skupine D, a za slavje so plačali visok davek, saj je moral zaradi poškodbe zelenico že v 28. minuti zapustiti Philipp Lahm. Koliko časa bo Bayernov kapetan odsoten z zelenic, še ni jasno.