Lionel Messi in Pedro Rodriguez sta sodelovala pri drugem in tretjem golu Barcelone. Foto: EPA
Gerard Pique
Barcelono je v vodstvo popeljal Gerard Pique, ki je v zadnjem času vse bolj nevaren v kazenskem prostoru. Foto: EPA
David Villa, ArdaTuran
David Villa je dosegel prvi gol za Atletico, Arda Turan pa drugega in tretjega. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je dosegel 22. prvenstveni gol, Real pa je zmagal petič zapored. Foto: Reuters
Ronaldo je pred začetkom tekme poziral z nagrado za najboljšega nogometaša na svetu - zlato žogo. Foto: EPA

).

Barcelona je na Camp Nouu, kjer je prvič v vlogi predsednika tekmo spremljal Josep Maria Bartomeu, takoj prevzela pobudo, a šele v 40. minuti strla gostujočo obrambo. Predtem se je z obrambami Lionelu Messiju, Jordiju Albi in Daniju Alvesu izkazal Willy Caballero, Alexis Sanchez pa je po lepi podaji Cesca Fabregasa zadel vratnico. Ob veliki priložnosti Malage po prostem strelu Dude pa se je izkazal Victor Valdes. Vseeno pa je na odmor Barca odšla s prednostjo. Xavi, ki so se mu pred tekmo poklonili navijači, saj je vezist za katalonski ponos odigral več kot 700 srečanj, je podal iz kota, Sanchez je v skoku podaljšal do osamljenega Gerarda Piqueja, ki je žogo pospravil v mrežo.

Osrednji branilec je v drugem polčasu z glavo zadel še okvir vrat, takoj zatem pa so, v 55. minuti, gostitelji izpeljali hitro akcijo. Po akciji Alvesa in Messija je s plasiranim strelom na 2:0 povišal Pedro Rodriguez. Šest minut pozneje je Messi še enkrat lepo prodrl, podal Pedru, ki je nesebično žogo spravil z desne na drugo stran, kjer jo je Sanchez le še potisnil v mrežo. V drugem polčasu je po dolgotrajni poškodbi priložnost dobil tudi Ibrahim Afellay.

Arda dvakrat zatresel mrežo Raya
Atletico je v predmestju Madrida v gosteh ugnal mestnega tekmeca Rayo Vallecano (2:4). Gostje so odlično začeli in v osmi minuti je napako Raula Baene ter podajo Diega Coste izkoristil David Villa. Tri minute pozneje je imel Rayo lepo priložnost za izenačenje, toda Thibaut Courtois je ubranil enajstmetrovko, ki jo je izvajal Jonathan Viera. Po pol ure igre je Atletico povišal prednost. Jose Sosa in Diego Costa sta sodelovala na desni strani, akcijo pa je uspešno zaključil Arda Turan.

Deset minut pozneje je gostiteljem upanje vlil Viera, ki se je odkupil za zgrešeni strel z bele točke, vendar je že štiri minute zatem Arda drugič zatresel domačo mrežo in znova prednost povišal na dva zadetka. V drugem delu so varovanci Diega Simeoneja nadzorovali potek tekme. 15 minut pred koncem je po predložku Filipeja Luisa Saul spravil žogo v lastno mrežo, takoj zatem pa je zadel Joaquin Larrivey in postavil končni izid. Zmaga pa ima nekaj grenkega priokusa, saj se je v drugem polčasu kmalu po vstopu v igro poškodoval izjemno nadarjeni Oliver Torres.

Benzema dokončal akcijo Ronalda in Marcela
Real se je dolgo mučil z Granado, katere obrambo je šele v 56. minuti prebil kdo drug kot Cristiano Ronaldo. Portugalec si je na robu kazenskega prostora s preigravanjem izboril nekaj prostora za strel, nato pa sprožil v levi spodnji kot vrat Roberta.

V 73. minuti je Ronaldo silovito sprožil s prostega strela, žoga se je odbila od Pepeja in končala v prečki. Le minuto pozneje je Portugalec podal v kazenski prostor do vtekajočega Marcela, ta je v sredini našel Karima Benzemaja, ki je zatresel prazna vrata za 2:0.

Gareth Bale je moral ob polčasu zaradi posledic udarca v dimlje z igrišča. Zamenjal ga je Jese.