Milko Djurovski je pred Mariborom, ki ga trenira od 23. avgusta, vodil Nafto. Foto: RTV SLO
Ermin Rakovič dokazuje, da je po prihodu iz Domžal prava okrepitev za Interblock. Foto: www.nkinterblock.eu
Djurovski: Mislim, da več ne zmoremo
Primorski derbi pripadel Koprčanom
V Ljudskem vrtu po novem porazu vre

To je po že sedmem prvenstvenem porazu v 17. krogu PrveLige proti Interblocku (0:1) uvidel tudi Milko Djurovski. "Deseterica mariborskih navijačev je po tekmi želela pogovor z Djurovskim in Zahovičem, nakar jih je slednji tudi sprejel," je za MMC namige o incidentu ovrgel direktor kluba Bojan Ban.

Skupaj z Djurovskim odšel tudi Zahovič
Navijači naj bi od makedonskega trenerja, ki je v dvanajstih tekmah prvenstva zbral le dve zmagi, zahtevali odstop, ki ga je slednji nato tudi obljubil. Pri odhodu naj bi se mu pridružil tudi športni direktor Zlatko Zahovič, ki je 44-letnika tudi pripeljal na vijoličasti stolček. Z njega je pred njim 21. avgusta sporazumno odšel Marijan Pušnik. Najprej bosta morala podati odstopno izjavo, o kateri bo nato najhitreje v ponedeljek odločal upravni odbor.

Sedma zmaga za goste
Maribor je zadnjo domačo zmago slavil pred 83 dnevi v 4. krogu proti Livarju, tokrat pa jih je na tekmi z Interblockom pokopal njihov nekdanji napadalec Ermin Rakovič in gostom prinesel sedmo letošnjo zmago. Sedmica se je po tekmi vrtela tudi v glavah mariborskih navijačev, le da gre za število porazov v prvenstvu.

Prefinjen zaključek Rakoviča
Po enakovrednem prvem polčasu so v drugem najprej zapretili gostitelji, ko je Marko Kolsi po kotu z glavo zadel prečko. V 50. minuti je Dimitar Makriev s treh metrov meril naravnost v gostujočega vratarja Matjaža Rozmana. Ekipi sta nato zaigrali bolj odprto, gostujoči napadi pa so sad obrodili v 71 . minuti. Raka je sedmi zadetek v prvenstvu zabil s prefinjenim lobom po podaji Alena Čoraliča. Na drugi strani so se gostitelji do konca tekme zaman trudili za izenačenje.

Goričani bodo še dolgo sanjali Koper
Koprčani postajajo prava nočna mora za Hit Gorico. Bilo je sredi septembra, ko je ta začela niz nepremagljivosti po slovenskih zelenicah. Takrat so jo kot zadnji uspeli ugnati kanarčki, ki so ji tokrat pred svojimi gledalci zadali dvojni udarec. Ugnali so jo drugič v sezoni in primorske konkurente izpodrinili na drugem mestu prvenstvene lestvice.

Znova udaren začetek Kopra
Koper je po tradiciji tekmo začel udarno in v 10. minuti dosegel edini zadetek na tekmi. Po strelu Aleša Mejača je Dalibor Volaš le še potisnil žogo v gostujoča vrata za sedmi zadetek sezone. Mitja Pirih bi bil kmalu še enkrat premagan v 16. minuti, ko je Saša Božičič žogo poslal v vratnico; odbitka ni uspel izkoristiti niti Vito Plut.

Demirovič ni bil pri strelu
Gostje so sredi prvega polčasa prevzeli pobudo, vendar razen strela Enesa Demiroviča niso bili nevarnejši. V 53. minuti je Pirih uspel ustaviti strel Sundaya Ibejija, edini pravi priložnosti pa sta na nasprotni strani zapravila Etien Velikonja in Demirovič, čigar strel je v 81. minuti zletel previsoko.

Ljubijankič prinesel 13. zmago
V Domžalah so Celjani povedli, nato pa klonili z 2:1. Za goste je s prostega strela s približno 20 metrov v 21. minuti zadel Dominik Beršnjak, nato pa je na sceno stopil Zlatan Ljubijankič in z dvema goloma odločil zmagovalca. V 29. minuti je s strelom po tleh zadel prazno mrežo, štiri minute po odmoru pa je izkoristil odbitek po strelu Daria Zahore s 30 metrov in obrambi Amela Mujčinoviča.

Domžale višajo prednost pred zasledovalci
V 62. minuti je Zahora z zastreljano enajstmetrovko po prekršku nad njim zapravil priložnost za povišanje vodstva. Beršnjak v 79. minuti po strelu z glavo ni kaznoval napake hrvaškega napadalca, tako da imajo aktualni prvaki pred najbližjimi zasledovalci iz Kopra 11 točk prednosti, pred Mariborom pa kar 21.