Georginio Wijnaldum je bil nerešljiva uganka za obrambo Liverpoola. Foto: Reuters
Martin Škrtel
V 69. minuti je Martin Škrtel takole preusmeril strel za hrbet nemočnega Simona Mignoleta. Foto: Reuters
Jürgen Klopp
Jürgen Klopp je v zaključku tekme vse stavil v napad, a je Newcastlova obramba zdržala nalete njegovih varovancev. Foto: Reuters

Liverpoolčani niso izkoristili spodrsljajev tekmecev na sobotnih tekmah, na prvenstveni lestvici bi se lahko točkovno izenačili s petouvrščenim Tottenhamom, a ostajajo na sedmem mestu. Newcastle United medtem še vedno zaseda mesto, ki ob koncu sezone vodi v nižji rang tekmovanja (18.).

Črno-beli nevtralizirali Liverpool
V prvem polčasu so se gostitelji dobro zoperstavili nasprotniku, ki je med tednom v četrtfinalu ligaškega pokala s kar 6:1 odpravil Southampton. Odlično so zaustavili nalete nasprotnika na svoji polovici igrišča, bili so tudi podjetnejši. Papiss Cisse, Siem De Jong in Georginio Wijnaldum so večkrat nevarno zapretili, a jim ni uspelo premagati opreznega Simona Mignoleta. Pri rdečih se je še najbolj izkazal Jordon Ibe, ki je domači obrambi ves čas povzročal preglavice, Christian Benteke je med drugim iz neposredne bližine žogo poslal čez gol.

Škrtel žogo poslal v lastno mrežo
V nadaljevanju se je dobra predstava črno-belih nadaljevala, z golom pa jo je v 69. minuti končno kronal Wijnaldum. Pravzaprav je Newcastlu vodstvo prinesel avtogol Martina Škrtla, ki je žogo preusmeril za hrbet svojega vratarja po Wijnaldumovem strelu z dobrih petih metrov. Menedžer gostov Jürgen Klopp je v 75. minuti vse stavil v napad, Iba je zamenjal z Divockom Origijem, že v isti minuti je rezervist Daniel Sturridge, ki je po dobri uri igre zamenjal Roberta Firmina, zapravil priložnost za izenačenje. Po lepi globinski podaji Adama Lallane je z diagonalnim strelom z desne strani meril preslabo.

Wijnaldum razblinil vse dvome o zmagovalcu
V 79. minuti je Liverpool vendarle izenačil z golom Alberta Morena z leve strani, a je stranski sodnik zadetek razveljavil zaradi domnevnega prepovedanega položaja. Do konca srečanja so rdeči pritiskali na vrata nasprotnika, a je mreža Roberta Elliota obmirovala. Piko na i zmagi je v sodnikovem dodatku postavil Wijnaldum, ki je po podaji Mousse Sissokoja z desne strani dvignil žogo pred vtekajočim Mignoletom in še drugič poskrbel za eksplozijo navdušenja na tribunah St. James' Parka.