Prvo lepo priložnost na tekmi je imel Miha Pitamic, ki je v 4. minuti iz prostega streljal za las čez gol.
Mariborčani so imeli največ težav z Alessandrom Rosino, ki si je pripravil dve veliki priložnosti.

Za napredovanje bi bilo treba zmagati, žal pa Ljudski vrt spet ni dočakal vijoličaste zmage. Priložnosti je bilo veliko, najbližje pa je bil Kliton Bozgo. Že v 13. minuti je z natančnim strelom ogrel dlani Gianluce Bertija (v 26. minuti se je poškodoval), tik pred koncem pa se je morala njegova menjava Sebastien Frey zelo potruditi, da je ustavila Bozgov atraktivni poskus.

Tudi Italijani so imeli nekaj nevarnih strelov, a je bil vratar Tomaž Murko vedno na mestu.

Že v 4. minuti je Miha Pitamic s 30-ih metrov izvajal prosti strel, žoga se je odbila od živega zidu in zletela za las čez prečko. V začetnih trenutkih so domačini nakazali, da bodo trd tekmec, saj so si priigrali kar nekaj udarcev iz kota. Gostje, ki so se usmerili na branjenje svoje mreže, so se kljub temu podali tudi proti vratom gostiteljev. Tako je v 30. minuti Tomaž Murko posredoval pred Gaetanom Griceom, v 41. minuti pa je odlično obranil nevaren strel razpoloženega Alessandra Rosine.

Tudi v drugem polčasu so Mariborčani napadali, a so bili v zaključku akcij nezbrani. V 60. minuti je po hitri akciji Klitona Bozga in Petra Francija streljal Andrej Kvas. Žoga je zletela tik mimo desne vratnice vratarja Freya. V 67. minuti bi lahko Alessandro Rosina izkoristil napako Mihe Goloba, toda Tomaž Murko je vnovič spretno reagiral. Zadnjo veliko priložnost so imeli domači minuto pred koncem rednega dela, ko je Bozgo iz obrata močno streljal, a je Frey žogo odbil v kot.

Mariborčani so bili po tekmi razočarani. Res škoda, da si niso priigrali še štirih evropskih tekem, posebej ker Italijani niso igrali v prvi postavi. Manjkalo je kar šest standarnih igralcev, tudi zvezdnik Alberto Gilardino.

Tolažilna nagrada: aplavz 6.000 gledalcev, česar v tej sezoni še ni bilo.

Izjave po tekmi:
Trener Branko Horjak:
"Smo nesrečni, ker nismo napredovali. Škoda za prvi polčas, v katerem smo bili veliko boljši. Igralcem čestitam za borbenost. Po dolgem času so nam gledalci v Ljudskem vrtu ploskali."

Kapetan Aleš Čeh: "Dali smo vse od sebe. Razočaranje je veliko."

Branilec Miha Golob: "Dobro smo odigrali, a žal končali z Evropo. Zdaj bomo vse sile usmerili v državno prvenstvo in poskušali zmanjšati zaostanek za Gorico."

Hit Gorica je pred številnimi vročekrvnimi navijači v Atenah v zadnjih trenutkih tekme izgubila z 1:0. Več tukaj.

Maribor P. L.  0 - 0           PARMA
           Prva tekma: 2:3.