• Robert Koren znova zadel za Hull City
Ocena novice: Vaša ocena:
Ocena 4.4 od 31 glasov Ocenite to novico!
Peter Crouch
Peter Crouch je pri zadetku dobil zračni dvoboj z Riom Ferdinandom in Philom Jonesom. Foto: Reuters
Mario Balotelli
Mario Balotelli je v 60. minuti zamenjal Edina Džeka. Foto: Reuters
Ramires
Brazilski vezist Ramires je bil dvakratni strelec na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
James Milner
James Milner se je veselil svojega prvega prvenstvenega zadetka za Manchester City, kamor je pred dobrim letom dni prišel iz Aston Ville. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je po podaji Thea Walcotta z desne strani takole dosegel drugi gol na tekmi. Foto: EPA

Stoke pokvaril popolno "statistiko" Manchester Uniteda

Zmage Arsenala, Chelseaja, Liverpoola in Newcastla
24. september 2011 ob 13:49,
zadnji poseg: 24. september 2011 ob 20:48
Manchester - MMC RTV SLO

Niz petih zaporednih zmag Manchester Uniteda se je končal v Stoku, kjer so rdeči vragi le remizirali (1:1), kar pomeni, da so na lestvici ohranili prvo mesto, a jih je točkovno ujel mestni tekmec City.

United je k Stoke Cityju pripotoval brez Wayna Rooneyja, ki naj bi se tik pred odhodom poškodoval. Kljub temu so varovanci Alexa Fergusona odlično začeli srečanje, saj si je Nani v 27. minuti izmenjal dvojno podajo z Darrenom Fletcherjem, preigral še dva domača igralca, nato pa z roba kazenskega prostora neubranljivo sprožil za levo vratnico Asmirja Begovića.

Domači so izenačili v 52. minuti, ko je bil po podaji s kota najvišji dvometraš Peter Crouch. Isti igralec se je malo pozneje sam znašel pred Davidom De Geo, a je mladi Španec dobil dvoboj na "štiri" oči. Do konca sta imeli še obe ekipi priložnost za zmago, vendar se mreži nista več zatresli.

Balotelli Mancinijev as iz rokava
Že predtem je v prvi tekmi dneva Manchester City z 2:0 odpravil Everton, ki se je uspešno branil vse do 68. minute, ko je Mario Balotelli, ki je v igro vstopil malo predtem, z roba kazenskega prostora s strelom za levo vratnico matiral Tima Howarda. 21-letni Balotelli je tako dosegel prvi prvenstveni zadetek v sezoni. Veliko dela je pred tem opravil Sergio Agüero, ki je lepo prodrl, nato pa podal Italijanu.

Zmago domačih je v 89. minuti potrdil še en rezervist James Milner, potem ko je vtekel na odlično podajo Davida Silve, ki je predtem prestregel žogo. Tudi Milner je v igro prišel s klopi, saj je v 78. minuti zamenjal Agüera.

Robert Koren se je v angleški drugi ligi drugič zapored vpisal med strelce. Tokrat je v 8. krogu na gostovanju pri Bristol Cityju v 56. minuti povedel Hull City v vodstvo z 1:0. Tekma se je končala z 1:1. Koren je igral do 71. minute. Četrtkov tekmec Maribora Birmingham je doma remiziral proti Barnsleyju (1:1). Točko mu je zagotovil Chris Burke v 86. minuti.

Torres od junaka do bedaka
Chelsea je zanesljivo ugnal (4:1) Swansea. Osrednje ime dvoboja je bil Fernando Torres, ki je v 29. minuti povedel "modre" v vodstvo, le 10 minut pozneje - pri izidu 2:0 - pa z obema nogama štartal na Marka Gowerja, tako da mu je sodnik Mike Dean takoj pokazal rdeči karton. Kljub igralcu manj so Londončani tekmo zanesljivo pripeljali do konca. Četrti zadetek za domače je dosegel Didier Drogba, ki je zaigral prvič po 27. avgustu, ko je trčil z vratarjem Norwicha Johnom Ruudyjem.

Hat-trick Senegalca Dembe Baja
Arsenal
je na krilih dvakratnega strelca Robina van Persieja odpravil Bolton (3:0), Liverpool pa Wolverhampton (2:1). Newcastle ostaja neporažen, potem ko je s 3:1 premagal Blackburn. Vse tri zadetke za "srake" je dosegel Senegalec Demba Ba.

6. krog:
STOKE CITY - MANCHESTER UNITED 1:1 (0:1)

CHELSEA - SWANSEA 4:1 (2:0)
Torres 29., Ramires 36., 76., Drogba 94.; Williams 86.
RK: Torres 39./Chelsea

LIVERPOOL - WOLVERHAMPTON 2:1 (2:0)
Johnson 11./ag, Suarez 38.; Fletcher 49.

WEST BROMWICH - FULHAM 0:0

QUEENS PARK RANGERS - ASTON VILLA 1:1 (0:0)
Dunne 90./ag; Bannan 58./11-m
RK: Traore 90./QPR

NORWICH - SUNDERLAND 2:1 (1:0)
Barnett 31., Morison 48.; Richardson 86.

# 24.09.2011 ob 22:14
Gledaš United vidš velik favlo malo piskanja. Gledaš barco pa vidiš v 10 minutah toliko piskanih favlov kot tuki na celi tekmi.,

# 24.09.2011 ob 15:43
:) Se mi zdi da Grugar vedno pobere skoraj rekordno število minusov zgolj zato, ker je - Grugar :) Upam pa, da danes Swansea zagode "bluesom", čeprav je za to zelo malo verjetnosti!
MatRag
# 24.09.2011 ob 20:32
Groba a dobra igra Stoka. United malo pod pričakovanji vendar točka na Britanii ni slab rezultat. Manjkal pa je seveda Rooney. Edino kar mi je šlo dobesedno na K.... celo tekmo pa je bil komentator na SportKlubu, ki je zame osebno največji DEBIL EVER!! ;)
Fabregas1991
# 24.09.2011 ob 14:33
Po današnji tekmi jo bo imel Bolton ;)
Kobe24
# 24.09.2011 ob 23:08
Haha jlmezed sej ne da je biu united v zadnjih 3 letih 2krat v finalu in enkrat zmagu :)
jerry20
# 24.09.2011 ob 20:00
hahahaha če pa vi rtv-jevci niste bedaki :D
MatRag
# 24.09.2011 ob 17:41
Za vse navijače City-a. Prav zanima me kako dolgo že navijate za ta klub? 2 leti verjetno ;) ali pa enostavno raje vidite na vrhu City kot United, ker vaš klub pač ni sposoben ;)
joe19
# 24.09.2011 ob 16:56
sicer grd prekršek, a vseeno malce prestroga odločitev. Tu ciljam na tisti prekršek nad torresom, ko je dobil komolec v glavo, žoge pa nikjer(samo prekršek, brez kartona). Ker nekega kriterija, katerega si sodnik med tekmo zastavi, se je treba držati. Sodnik je pokazal s tistim prekrškom nad torresom da bo pustil tršo igro. In če ti pustiš tršo igro je potem tak štart torresa največ rumeni karton...

Pa preden me kdo razglasi za navijača cfc-ja, naj povem, da moje srce bije za man utd.

pa LP
Webb
# 24.09.2011 ob 21:49
šhawkros je po slovensko napisano, mirnčan? pismenost tvoja res nikoli ni bila pod vprašajem.. niti inteligenca..
DaCroce
# 24.09.2011 ob 15:47
Takega hardcore bunkerja že dolgo nisem videl, čestitke City-ju
Gravesen
# 24.09.2011 ob 21:42
saj si je Nani v 27. minuti izmenjal dvojno podajo z Darrenom Fletcherjem, preigral še dva domača igralca, nato pa z roba kazenskega prostora neubranljivo sprožil za levo vratnico Asmirja Beganovića.

Begović!!! Ne Beganović!!!
napo11
# 24.09.2011 ob 19:06
Fantje, a veste, da se Chelsea v bistvu priprablja na Barcelono, zato zadnje case vadijo, kako zmagati tudi z igralcem manj in to po eni uri igranja z igralcem manj. pa se vseno smo zabil kar dva gola!

Torres, Drogba, welcome back
Tatanka1
# 24.09.2011 ob 17:58
Koren spet gol za Hull proti Bristolu 1:1. Sej sem vesel zanj, a sedaj se ga bomo še težje znebili v repki, no vsaj, če Kek ostane... :-)
aufbiks
# 24.09.2011 ob 16:47
Ne moreš takega favla narest ob sredinski črti igrišča, no.
LFC
# 24.09.2011 ob 21:11
Nisem napisl da pričakujem softić kriterij. Sam ponavadi se dopusti preveč grobosti, potem pa sodnik popolnoma izgubi nadzor nad tekmo, posledično pa pride do poškodb. Pa ne gre samo za trdoto igre, sem spadajo še goli iz ofsajdov, sodnikovi podaljški, čudno piskani prekrški, nasedanja na čista simuliranja... in nihče ni zadovoljen z njimi, razen njihove organizacije, ki brani njihove vsakotedenske kikse.

Sem pa enkrat danes že omenil poškodbo Cleverlya brez kartona, to ni več moška igra ampak masaker (in zmeden sodnik). Tudi glede prodora Hernandeza bi se dalo danes debatirat. Posledice te "moške" igre pa ubijajo lepoto nogometa in polnijo seznam poškodovanih igralcev.

Morda bi pa morali v PL uvoziti še tuje sodnike (glede na to da so največje zvezde lige tujci).

Kdor si pa želi še bolj "moško" igro pa mu priporočam da pogleda kako tekmo rugbya al pa ameriškega nogometa.
LFC
# 24.09.2011 ob 20:37
Sojenje je bilo na nivoju Premierleague (beri , kot vedno, zanič), je bil pa kriterij vsaj za oboje enak, mesarjenja in nabite roke so kar deževale...
# 24.09.2011 ob 17:15
Prekršek Torresa je bil 100% čisti rdeči karton, tu sploh ni debate in sodnik je lahko samo storil to kar je pač moral storiti.
TrueBlue
# 24.09.2011 ob 21:20
Spoštovana gospoda (ali gospe?) T.O. in A.V. ---> Vratar Stoke City-ja NI Asmir Beganović, temveč Asmir Begović.

Detail/0,,10310,00.html
SsDrag
# 24.09.2011 ob 20:42
treba je dati stoku respekt, saj na domačem stadionu letos še niso premagljivi. United je slabo igral, ampak dobro, vsaj poraz ni doživel.

Crouch je pa tut debil, da vsakič, ko dobi žogo ali še vleče igralca zraven (npr. danes evraja) ali se pa nasloni na igralca (pri kotih na jonesa), sodnik pa nič! Sojenje je blo danes zanič (kar je pa itak že znano za Premierligo).
gregsz
# 24.09.2011 ob 20:39
Pričakovan komentar.
LFC
# 24.09.2011 ob 20:35
Mesarija Pulis si je to piko vseeno zaslužila, United pa bi jih tudi z "drugo postavo" moral premagati. V drugem polčasu so bili boljši od Uniteda. Rio Ferdinand je čisto "razštelan". Izjemna borbenost je nadomestila razliko v milijonih funtov.

Prav za vse velike ekipe so izgubljene točke pri Stoke cityu neuspeh. Redsi, Čelsa, Spursi in zdaj še United- to me malo spominja na Birmingham izpred dveh let, ko so bili doma praktično nepremagljivi.
ponudnik
Tim Matavž gol za 6-1, predvsem veseli, da dobiva polno minutažo, goli dolgoročno sploh niso vprašljivi pri njemu :)
LuisNani17
# 24.09.2011 ob 19:25
Upam da jim United zabije še kak gol pa da ne poškodujejo še koga!
LFC
# 24.09.2011 ob 19:23
Vidim da Mesariji Pulis danes ne gre vse kot po masti ;D
Arsenal_fan1
# 24.09.2011 ob 18:42
Arsenal pa odiigral danes odlicno, predvsem v drugem polcasu, upam, da se se uigrajo ter napadejo mesta med top 4 =).
@LuisNani17

Minuse si verjetno dobil zato ker to deluje kot izgovor.

Drugače pa sem gledal samo konec tekme, ampak je jasno da je Stoke letos dober, sploh doma, tudi Chelsea je remiziral, pa L'pool zgubil če se ne motim. Samo pol vprašanje kako bo v nadaljevanju, ponavadi majo ekipe iz sredine lestvice ful motivacijo proti top klubom in jih znajo presenetit, proti slabšim pa potem vzamejo tekmo na izi in slabši njih presenetijo.
LuisNani17
# 24.09.2011 ob 21:40
Joj ste smešni človek napiše listo poškodovanih pri Unitedu (ki jih ima mimogrede največ v PL) in kaj greste vi naredit?!Minuse mu nabijate, res svaka vam čast, ni čudno da je svet v krizi če zemljo teptajo taki kot vi!
gregsz
# 24.09.2011 ob 21:00
Pa še lista poškodovanih:
Rafael, Evans, Smalling, Vidič, Cleverley, Carrick, Rooney, Hernandez
IawIa
# 24.09.2011 ob 20:02
a rtv zna pa san ta naslov za torresa napisat. ze drugic isto. namest da bi napisal: torres prihaja v formo
RedDevil21
# 24.09.2011 ob 19:56
Arsenal fan, I h8 - 2 say but... Unitedu manjka pol ekipe, ne le Rooney ; )
# 24.09.2011 ob 19:44
Bravo Kravcev Peter. =P
RedDevil21
# 24.09.2011 ob 18:37

Nek na sred je tekma MU - Stoke, kšn link že more bit dobr : )
jakob23
# 24.09.2011 ob 17:36
koren dal gol za hull city
mihamiha23
# 24.09.2011 ob 16:51
to je čisti rdeč.z obema nogama na nasprotnika.

redsi pa dva 2:0.suarez v 46.še eno strašno priložnost
valuk76
@mihamiha23

kaj pa govoriš tako henderson kot carroll sta še zelo mlada nogometaša in tako od njuju nemoreš še pričakovati da bosta igrala konstantno dobro, pa tudi kenny je večkrat ob njunem prihodu povedal da sta to igralca za vsaj naslednih pet let ne pa za to sezono

adam pa sicer ni ravno worldclass player je pa zelo dober kot del ekipe, in že če malo spremljaš angleško ligo vidiš da kenny gradi ekipo igralcev ki znajo dobro igrati skupaj, ne pa ekipe zvezdnikov ki skupaj nemore igrati(real nekaj let nazaj)
liverpool07
# 24.09.2011 ob 16:38
gol za liverpool
MatRag
# 25.09.2011 ob 13:58
Bvz se kregat itak se ve, da vseh tekem ne moreš zmagat :) za naslov pa bo potrebnih malo več točk kot lansko sezono. Tam nekje 87-90, ker City zgleda resen kandidat za naslov odpisat pa ne smemo niti Chelsea. United še ima do konc oktobra 3 težke tekme. Doma z Cityem in v gosteh z Evertonom ter Liverpoolom potem pa pridejo na vrsto "lažji" nasprotniki do konc leta. Dodat pa moram, da me je včeraj navdušil De Gea :)) GGMU!!
# 25.09.2011 ob 09:38
Haha smesno mi je,ker so mi se lani nekateri navijaci Manuja ocitali,ko sem napisal koliko poskodovanih ima Arsenal zdaj pa sami jokajo glede tega,a ste ze morda pozabili kako ste napisali? Poskodbe so sestavni del nogometa.Ferguson pa tudi joce nekaj v tri krasne,ampak je vredu,ce bi bil Wenger bi ze bilo 30 komentarjev na to temo.
gregsz
# 24.09.2011 ob 21:37
Jup, to bo to.
kunta kinte
# 24.09.2011 ob 21:22
to mi res ni jasno,da pri takih vložkih sodijo popolni amaterji,sodniki bi prav tako morali biti profesionalci
gregsz
# 24.09.2011 ob 20:44
Točno to kar sem dobil.
gregsz
# 24.09.2011 ob 20:34
Da vidimo kakšni bodo komentarji o današnjem sojenju :)
33
13. december 2017 ob 23:56 Nogometaši Liverpoola po nedeljskem remiju proti mestnemu tekmecu Evertonu tudi tri dni pozneje niso uspeli osvojiti treh točk na domačem stadionu. Z West Bromwichem so se razšli brez zadetkov.