Joshua King je bil med letoma 2009 in 2013 član Manchester Uniteda, a je bil vseskozi posojen. Foto: EPA
Kelechi Iheanacho in Yaya Toure
Kelechi Iheanacho in Yaya Toure sta v zadnjih trenutkih tekme na Etihadu zrežirala zmago svoje ekipe. Foto: Reuters
Romelu Lukaku
Romelu Lukaku je šestič zapored zadel na prvenstvenih tekmah. Foto: Reuters

Nogometašem Manchester Cityja je grozil tretji remi v letošnji sezoni, ko je v 90. minuti Bafetimbi Gomis poravnal izid na 1:1, a so gostitelji prejeli poljub sreče, ko se je žoga po strelu Yaye Toureja srečno odbila od Kelechija Iheanacha in pristala v mreži nemočnega Lukasza Fabianskega.

Sinjemodri, ki so bili sicer boljši nasprotnik, so povedli po slabi uri igre, ko je v polno zadel Wilfried Bony. Ta je povsem neovirano iz neposredne bližine po predložku iz kota zadel z glavo. Varovanci Manuela Pellegrinija so zapravili kopico priložnosti, vse skupaj je ob izteku rednega dela srečanja kaznoval Gomis, ki je ušel zanki prepovedanega položaja, se znebil Mangale in s silovitim strelom premagal Joeja Harta.

Vseeno je poln izkupiček točk ostal doma. Yaya Toure je proti vratom nevarno sprožil, žoga se je odbila od Iheanacha, preletela Fabianskega in zletela v gol. City se je tako na vrhu prvenstvene lestvice točkovno izenačil z Leicester Cityjem, ki bo v ponedeljek gostil Chelsea.

King še poglobil krizo rdečih vragov
Kriza Manchester Uniteda se nadaljuje. Novinec v Premier ligi Bournemoth, ki je prejšnji teden premagal Chelsea na Stamford Bridgeu, je pripravil še eno senzacijo (2:1).

Motivirani gostitelji so povedli že v 2. minuti, ko je Junior Stanislas izvedel kot z leve strani, zavrtinčena žoga je preletela nezbranega vratarja Davida de Geo in končala v mreži. Gostje so nato pritisnili. Marouane Fellaini je imel izjemno priložnost, poskusil je z volejem po sredini vrat, izkazal pa se je Artur Boruc, ki je nato zaustavil še poskus Paddyja McNaira z glavo. V 24. minuti je izenačil Fellaini, ki je v mrežo pospravil odbito žogo po strelu Memphisa Depaya.

V 54. minuti so gostje znova popolnoma zaspali pri kotu. Matt Ritchie je sredi kazenskega prostora našel Joshuo Kinga, ki je neoviran dosegel zmagoviti zadetek z desetih metrov. Rdeči vragi so imeli v zadnje pol ure jalovo premoč, rezervist Glenn Murray pa je zapravil največjo priložnost na tekmi, ko je v 71. minuti prišel sam pred de Geo in streljal prek vrat.
"Prišel sem iz Manchestra, kjer sem veliko igral za mladince in tudi za drugo ekipo. Veliko mi pomeni ta zadetek. Velikokrat smo trenirali to akcijo iz kota na treningih. Skoraj vedno sem zgrešil, tokrat pa mi je uspela na tako pomembni tekmi. Po slabem začetku sezone smo se navadili na Premier ligo, trener Eddie Howe ima velike zasluge za to in res smo mislili, da se lahko kosamo s Chelseajem in Unitedom," je bil zadovoljen King.