Mladi Slovenci ugnali svetovne prvake

Prvi polčas se je končal brez golov. Slovenci so imeli nekaj polpriložnosti, a je bil Andraž Šporar nenatančen. Šporar je imel v 51. minuti izjemno priložnost, vendar je srbski vratar Stefan Čupić dobil dvoboj.

Šporar v polno iz obrata
Zato pa se je napadalec Olimpije odkupil deset minut pozneje (61.), ko je po podaji Mihe Zajca iz kota prišel do žoge v šestmetrskem prostoru, nato pa z nenadnim strelom iz obrata matiral Čupića.

Črnigoj podal, Hotič zadel
Malo pozneje so imeli na drugi strani Srbi veliko priložnost, a je vratar Gregor Sorčan ubranil poskus Sergeja Milinkovića. Slovenija je v 82. minuti povišala vodstvo. Rezervist Dino Hotič je vtekel na dolgo podajo Domna Črnigoja in ukanil srbskega vratarja. Srbi so imeli sicer žogo več v nogah (66:34), a so Slovenci sprožili več strelov v okvir vrat (7:5).

28. marca z Irsko
Slovenci so z zmago in tekmo več prehiteli Srbe na drugem mestu skupine 2. Vodi Italija. Slovenija bo naslednjo tekmo igrala 28. marca proti Irski. Zmagovalec skupine se neposredno uvrsti na evropsko prvenstvo na Poljskem, štirje najboljši drugouvrščeni iz devetih skupin pa bodo igrali v dodatnih kvalifikacijah.