Lionel Messi je dosegel 32. hat-trick za Barcelono v vseh tekmovanjih. Foto: EPA
Luis Suarez
Luis Suarez je v zadnjem času v izjemni formi. Lepemu številu podaj je začel dodajati tudi zadetke. Foto: EPA
Aritz Aduriz
Aritz Aduriz je bil junak na San Mamesu. To je bil njegov 18. zadetek v letošnji sezoni v vseh tekmovanjih. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo in Alberto Undiano Mallenco
Cristiano Ronaldo je bil večkrat jezen na sodnika Alberta Undiana Mallenca. Foto: EPA
Koke
Koke je v 33. minuti poskrbel za vodstvo Atletico, ki je osvojil le točko proti Valencii (1:1). Foto: EPA

Katalonci za vodilni zadetek niso potrebovali dolgo, že v 6. minuti je gostujočega vratarja matiral Luis Suarez, ki je sprejel lepo globinsko podajo Xavija in hladnokrvno zaključil za 1:0. Na novi zadetek so morali navijači na Camp Nouu počakati do uvodnih minut drugega polčasa, ko je iz neposredne bližine žogo v mrežo zbezal Gerard Pique, potem ko se je okroglo usnje po strelu z glavo Jordija Albe odbilo od prečke.

Messi v drugem polčasu ukradel šov
Nato je na sceno stopil Lionel Messi. Odlični Argentinec je po slabi uri igre z bele točke prednost svoje ekipe povišal na 3:0, četri gol gostiteljev je zadel nekaj minut pozneje, ko je bil ob pravem času na pravem mestu in je odbito žogo pospravil v mrežo. Hat-trick je po natančni podaji Pedra Rodrigueza vknjižil v 68. minuti. Rayo Vallecano je častni zadetek dosegel prek najstrožje kazni, končnih 6:1 pa je po Messijevi podaji postavil Suarez, ki je za drugi gol na tekmi preigral nemočnega vratarja Cristiana Alvareza. Tekmo sta sicer zaradi izključitve predčasno končala Tito (Rayo Vallecano) in Dani Alves (Barcelona).

Athletic šokiral kraljevi klub
Athletic iz Bilbaa je v soboto presenetljivo premagal madridski Real z 1:0. Odločil je Aritz Aduriz z glavo v 26. minuti. Gostitelji, ki so se v sredo prebili v finale španskega kraljevega pokala, so na razprodanem San Mamesu prikazali izjemno borbeno igro in vseskozi pretili Ikerju Casillasu.
Izjemen strel Aduriza z glavo

Odločilni trenutek se je zgodil v 26. minuti, ko je Mikel Rico z desne strani podal v kazenski prostor, Aduriz pa je z močnim strelom z glavo poslal žogo pod prečko, Pepe je bil neodločen v skoku, Casillas pa nato nemočen. Dve minuti zatem je zapretil Gareth Bale z volejem, a je bil v prepovedanem položaju.
V drugem polčasu je Real še naprej jalovo pritiskal. V 72. minuti je Karim Benzema zaposlil Cristiana Ronalda, izkazal pa se je Gorka Iraizoz, ki mu je žogo uspelo odbiti. Četrt ure pred koncem je Markel Susaeta podal pred vrata, kjer je 34-letni Aduriz z glavo oplazil zunanji del vratnice.

Bale s 45 metrov v vratnico
Najlepšo priložnost za Real je imel Bale v 83. minuti, ko je opazil, da Iraizoz stoji preveč zunaj vrat. Z lobom s 45 metrov je stresel vratnico. V zadnjih minutah je Real na vse načine skušal izenačiti, a mu ni uspelo kronati premoči (streli na vrata 6:13, posest 35:65 odstotkov).
"Tekmo smo izgubili v prvem polčasu, ko smo prejeli zadetek. V drugem delu nam ni uspelo izenačiti, imeli smo premoč, vendar si nismo priigrali veliko priložnosti. Vsekakor smo fizično dovolj dobro pripravljeni," je pojasnil trener Reala Carlo Ancelotti. Čez dva tedna čaka Madridčane nova težka preizkušnja, saj bo na sporedu el clasico na Camp Nouu.

To je bil drugi poraz Reala na zadnjih 20 tekmah proti Athleticu iz Bilbaa.

Atletico izgubil priključek z vrhom
Na zadnji tekmi 26. kroga sta se madridski Atletico in Valencia na stadionu Vicente Calderon razšla brez zmagovalca (1:1). Gostitelji so povedli v 33. minuti, ko je Tiago z ramenom preusmeril žogo v kazenskem prostoru do Kokeja, ki je z močnim strelom z desnico zatresel mrežo. Gostje so zahtevali igranje z roko, a zadetek je bil priznan.

Mustafi izenačil z glavo
Po uri igre je Diego Godin z glavo podaljšal žogo do Tiaga, ki je bližine stresel prečko. Atletico je bil bližje vodstva z 2:0, Valencia pa je uspela izenačiti 12 minut pred koncem. Daniel Parejo je s prostega strela zadel prečko, vratar Miguel Angel Moya je že zapustil vrata, žoga pa se je odbila do nemškega reprezentanta Shkodrana Mustafija, ki jo je z glavo poslal v mrežo. Vezist Valencie Javi Fuego je v 88. in 90. minuti prejel rumena kartona, a tudi njegova izključitev ni pomagala Atleticu do treh točk.