Mesut Özil je ob šesti zmagi Arsenala v tej sezoni zadel dvakrat. Foto: EPA
Eden Hazard
Eden Hazard je prav tako dvakrat v polno meril na Stamford Bridgeu. Foto: EPA
Dejan Lovren
Southampton je tudi v Manchestru nadaljeval zbiranje točk. Foto: EPA

Junak gostov, ki so do zdaj doživeli le en poraz in so trenutno na petem mestu, je bil kapetan Adam Lallana. Žogo je v mrežo po strelu iz kota poslal iz neposredne bližine in postavil končni izid 1:1. United je v 26. minuti sicer v vodstvo popeljal Robin van Persie po dolgi podaji Adnana Januzaja (pred tekmo je podpisal novo petletno pogodbo) in ubranjenem strelu Waynu Rooneyju, toda "rdeči vragi" so si nato po porazu proti West Bromwichu z 1:2 privoščili nov spodrsljaj na domačem igrišču. Van Persie in Rooney sta zadela samo prečko.

Po dva gola Özila in Hazarda
Pri "topničarjih" so se proti Norwichu, ki je predpredzadnji, med strelce vpisali Jack Wilshere po izjemni akciji več igralcev, rezervist Aaron Ramsey po lepem prodoru in dvakrat Mesut Özil. Arsenal je navdušil navijače s sijajno predstavo.
Z enakim izidom 4:1 je slavil Chelsea. Cardiff je na Stamford Bridgeu v 10. minuti sicer povedel z golom Jordana Mutcha. Napako v obrambi je storil David Luiz, ki ni bil zbran, ko je vratarju Petru Čechu žogo nazaj podal Ramires. Po pol ure igre je izenačil Eden Hazard, potem ko je Samuel Eto'o ukradel žogo nepazljivemu vratarju Davidu Marshallu, ki jo je nameraval poslati naprej. Po pravilih Mednarodne nogometne zveze je vratarju na ta način nedovoljeno odvzeti žogo, a sodnik Anthony Taylor ni dosodil prekrška in oškodoval goste iz Walesa. Eto'o, Hazard in Oscar so v drugem polčasu napolnili mrežo Cardiffa.

Stoti ligaški zadetek Gerrarda
Liverpool je že zgodaj popoldne z 2:2 remiziral v Newcastlu. Gostitelji so dvakrat vodili, drugič so v vodstvo prišli z igralcem manj na zelenici, saj je bil v 40. minuti zaradi prekrška nad Luisom Suarezom izključen francoski branilec Mapou Yanga Mbiwa. Z 11-metrovke je za 1:1 svoj 100. ligaški zadetek dosegel Steven Gerrard. "Redsi" so bili boljši tekmec in bi si zaslužili več kot točko, ki jo je v 72. minuti z glavo zagotovil Daniel Sturridge. To je bil 126. zadetek na tekmah teh dveh moštev v Premier ligi, s čimer ekipi držita rekord. V končnici je Suarezu veselje preprečila prečka.
Četrtouvrščeni Manchester City je v gosteh z 1:3 premagal West Ham. Dvakratni strelec je bil Sergio Agüero.