Igrišče je bilo popolnoma razmočeno. Foto: Reuters
Barceloni je uspelo izenačiti. Zadel je Gerard Pique. Foto: Reuters
Gerard Moreno je zadel za 1:0. Foto: Reuters
Angel Correa je odločil srečanje na stadionu Wanda Metropolitano Foto: Reuters

Espanyol, ki je v četrtfinalu kraljevega pokala Barceloni povzročil precej preglavic - na prvi tekmi je slavil z 1:0, na drugi pa si je Barca z zmago 2:0 zagotovila napredovanje - je bil tudi tokrat trd oreh. Vročekrvni mestni derbi je dodatno otežil dež, igrišče je bilo čisto razmočeno.

V prvem polčasu je imela Barca jalovo premoč, Phillipe Coutinho je bil najbližje golu, a je zadel prečko. V drugem polčasu je bilo veliko prekrškov ne obeh straneh, kar je povzročilo precej vroče krvi med igralci.

Gostitelj je prvi zatresel mrežo. Sergio Garcia je z desne strani lepo podal žogo Gerardu Morenu, ki je z glavo zabil v desni spodnji kot (1:0).

Barcelona je izenačila prek Gerarda Piqueja, podal mu je Lionel Messi. Argentinski virtuoz je v igro vstopil šele po uri igre.
"V tako težkih razmerah smo lahko zadovoljni tudi s točko. Kar dobro smo se prilagodili, to je bil zelo zanimiv derbi. Ključno je bilo, da smo se pobrali po zaostanku," je pojasnil kapetan Barcelone Andres Iniesta.

Izjemen strel Corree za zmago Atletica
Madridski Atletico je na derbiju 22. kroga premagal Valencio z 1:0. Edini zadetek je dosegel Angel Correa z izjemnim strelom po uri igre. Žogo je z roba kazenskega prostora zabil pod prečko po podaji Kokeja. To je bil njegov šesti zadetek v letošnji sezoni.

V 51. minuti je vratar Neto podrl Diega Godina v kazenskem prostoru, izbil mu je nekaj zob, kri mu je tekla iz ust, a tudi to ni bilo dovolj za nastrožjo kazen.

Simeone: Nekoga bo očitno treba ubiti, da bomo dobili najstrožjo kazen
"Nekoga bo očitno treba ubiti, da bomo dobili najstrožjo kazen. To je bila očitna enajstmetrovka," je bil jezen trener Atletica Diego Simeone, ki je namesto Godina v igro poslal Juanfrana. Netopirji niso niti enkrat streljali v okvir vrat Jana Oblaka.

Včeraj je znova razočaral tudi madridski Real, ki je le remiziral z Levantejem (2:2).