Nogometaši Reala so stadion v Valencii zapustili sklonjenih glav. Foto: Reuters
Slavje Levanteja po golu za izenačenje. Foto: Reuters
Kapetan Reala Sergio Ramos ni skrival slabe volje. Foto: Reuters
Isco je vstopil v igro v 66. minuti, v 81. minuti pa je dosegel drugi gol za Real. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo je igro zapustil takoj po drugem golu Reala, a zmage so se Madridčani veselili prehitro. Foto: Reuters

Če je še prejšnji krog v La ligi kazal, da se Real pobira iz krize, saj so v derbiju visoko s 4:1 odpravili Valencio, pa je drugi prvoligaš iz Valencie, ki je pri samem repu lestvice, spet povzročil slabo voljo pri varovancih Zinedina Zidana.

Ti so hitro povedli in videti je bilo, da zmaga ni pod vprašajem. Iz kota je podal Toni Kroos, na pravem mestu pa je bil Sergio Ramos, ki je z glavo meril v spodnji levi kot (0:1). Levante je izenačil pred odhodom na odmor, po natančni dolgi podaji se je sam pred Keylorjem Navasom znašel Jose Morales, ki je nastreljal vratarja nasprotne ekipe, a na nesrečo Reala se je žoga odbila do Emmanuela Boatenga, ki je močno streljal iz prve v desni spodnji kot, Navas in obramba Reala sta bila tokrat nemočna (1:1).

Real je v drugem polčasu krenil silovito, žogo je imel ves čas v svoji posesti, priložnosti so se vrstile, a šele v 81. minuti je padel gol. Karim Benzema je v kazenskem prostoru našel Isca, rezervist je žogo zabil v levo stran.

In ko je bilo videti, da je Real le osvojil zmago, pa je na prizorišče stopil Giampaolo Pazzini, ki se veseli prvega gola v dresu Levanteja. 33-letni italijanski nogometaš, ki je sprejel lepo podajo Jasona, je žogo poslal v desni spodnji kot.

Luka Modrić je bil v samih izdihljajih tekme najvišji v kazenskem prostoru, a strel z glavo je poslal prek vrat Levanteja in slavje v Valencii se je lahko začelo.