Brazilec Roger je poskrbel za veliko presenečenje v Ingolstadtu. Foto: Reuters
Timo Werner
Timo Werner, ki je prejšnji teden teatralno izsilil najstrožjo kazen proti Schalkeju, je bil po številnih kritikah in šalah na njegov račun tokrat popolnoma razglašen. Foto: Reuters
Arjen Robben
Arjen Robben in soigralci že nestrpno pričakujejo srečanje za naslov jesenskega prvaka proti Leipzigu 21. decembra na Allianz Areni. Foto: Reuters
Thomas Müller
Thomas Müller je vendarle dočakal prvi letošnji zadetek. Foto: Reuters

Trener rdečih bikov Ralph Hasenhüttl je Ingolstadt popeljal med nemško elito in v lanski sezoni presenetljivo zanesljivo zadržal status prvoligaša. Danes je doživel hladno prho v Audijevem Sportparku.
V 12. minuti je Anthony Jung s prostega strela z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, Brazilec Roger pa je sijajno zadel žogo z glavo, ko je bil s hrbtom obrnjen proti vratom. Zatresel je malo mrežico in vratar Peter Gulacsi je bil nemočen. Gostitelji so bili izjemni v dvobojih na sredini igrišča, zvezdnik Leipziga Timo Werner, ki je bil glavna tema vseh športnih pogovorov v Nemčiji v zadnjem tednu dni po teatralnem padcu v kazenskem prostoru proti Schalkeju prejšnjo soboto, je bil neviden.
Na začetku nadaljevanja je imel lepo priložnost za izenačenje Marcel Sabitzer, a ga je z drsečim štartom v kazenskem prostoru zaustavil Almog Cohen, sodnik Markus Schmid pa ni pokazal na belo točko. Veliko priložnost za točko je imel Emil Forsberg, ko je s petih metrov neoviran meril mimo vrat. Ingolstadt je končal le z deseterico, saj je bil v 94. minuti izključen Matthew Leckie po grobem štartu od zadaj in naknadnem prerivanju, prejel je dva rumena kartona v isti akciji.
"Vse je potekalo po načrtih naših tekmecev. Nismo bili dovolj pogumni, slabo smo kombinirali. V drugem polčasu smo igrali bolje, a žoga nikakor ni hotela v mrežo. Vsak poraz boli, ne glede na tekmeca," je bil razočaran Hasenhüttl.
Lewandowski znova blestel proti volkovom
Decembra je Bayern znova v pravi formi po zelo slabih igrah v novembru. Wolfsburg je bil nemočen na Allianz Areni. Uvodno premoč je kronal Arjen Robben v 18. minuti, ko se je odločil za strel z roba kazenskega prostora z desne strani, žogo je mojstrsko zavrtinčil v malo mrežico, Diego Benaglio v vratih je bil prekratek. Tri minute zatem je žoga po strelu Artura Vidala zadela Robina Knocheja in padla na nogo osamljenemu Robertu Lewandowskemu. Poljak jo je iz bližine zlahka poslal v mrežo.
V 58. minuti je Thomas Müller streljal z 20 metrov, Lewandowski pa je postavil levico in žoga je končala za hrbtom Benaglia. Sijajni napadalec je znova blestel proti volkovom, potem ko je 22. septembra lani na Allianz Areni vstopil na začetku drugega dela in zadel petkrat v devetih minutah.
Müller končal sušo, dolgo skoraj 1.000 minut
Četrt ure pred koncem je bilo veliko navdušenje na tribunah, kjer se je zbralo 75.000 gledalcev. Robben je slabo zadel žogo, ki je padla naravnost do osamljenega Müllerja. Nemški reprezentant je z desno nogo zatresel mrežo po 999 minutah suše. To je bil njegov prvi letošnji zadetek v nemškem prvenstvu. Končni izid je postavil rezervist Douglas Costa z močnim strelom z 20 metrov z levico.
Wolfsburg je bil popolnoma razglašen in spomladi se napoveduje boj za obstanek, kar je za klub z ogromnimi vložki veliko razočaranje. Športni direktor Klaus Allofs še vedno išče novega trenerja, Valerien Ismael se v vlogi gasilca ni izkazal.
Reus rešil točko v zadnji minuti
Borussia iz Dortmunda, ki je v sredo prikazala odlično predstavo v Madridu proti Realu (2:2), je razočarala v Kölnu (1:1). Kozlički so povedli v 28. minuti, ko je po podaji Jonasa Hectorja s prostega strela z glavo zadel Artjoms Rudnevs. Napadalec Anthony Modeste, ki je dosegel že 12 zadetkov v letošnji sezoni, je v 50. minuti že preigral Romana Weidenfellerja, a je s težkega položaja zadel le zunanji del mreže. Črno-rumeni so v zaključku pritisnili in izenačili v zadnji minuti, ko je po prodoru in lepi podaji Adriana Ramosa zadel Marco Reus. Köln je končal srečanje le z deseterico, saj je drugi rumeni karton v sodnikovem dodatku prejel Salih Özcan.
Pred tremi tedni je Borussia premagala Bayern z 1:0 v Dortmundu, a nato ni blestela in zaostaja že osem točk za vodilnimi Bavarci.