Derbi 2. SNL je bil v drugem polčasu zelo živahen, Drava Ptuj je vodila z 1:0 in 2:1, a na koncu je Mura zmagala z 2:3 in kaže, da bo osvojila jesenski naslov. Foto: David Breznik

Praznik nogometa, ki so ga z glasnim navijanjem začinili navijači obeh ekip, je odprl nekdanji boksarski as Dejan Zavec, ki je izvedel prvi strel na tekmi. Prvo priložnost so imeli gostje. Luka Bobičanec je prišel pred vratarja Luko Domjana, ki je ubranil njegov strel z devetih metrov. Na drugi strani je Luka Šalamun iz težkega položaja z desne strani zadel vratnico.

Ob polčasu je bilo 0:0, kmalu po odmoru pa so začeli padati zadetki. V 48. minuti je Dejan Školnik podal v kazenski prostor do Ignacia Cuffara, ki je obšel vratarja in zatresel mrežo. Mura je izenačila v 59. minuti, zadetek je po lepi akciji dosegel Rok Sirk. Za novo vodstvo Drave Ptuj, ki jo vodi Simon Sešlar, je akcijo začel Nastja Čeh, ki je izvedel kot z desne strani, v gneči pa je Luka Petek z glavo zabil žogo od prečke v gol. Gostje so v dveh minutah po dolgi akciji spet izenačili, Luka Bobičanec se je petnajstih metrov odločil za diagonalni strel in premagal Domjana.

Odločilni zadetek je v 77. minuti dosegel Rok Sirk. Po predložku z desne strani je bil Sirk hitrejši od obrambe Drave in dosegel zadetek z osmih metrov.

Mura (35 točk) je na vrhu lestvice prednost pred prvim zasledovalcem, to je zdaj Nafta 1903, povečala na šest točk. Radomlje so tretje (28 točk), Drava Ptuj (28 točk) pa je z drugega padla na četrto mesto.