Jan Oblak je bil spet zanesljiv v vratih Atletica. Foto: Reuters
Nacho Fernandez
Nacho Fernandez je postavil končni izid v Madridu. Foto: Reuters
Luis Suarez
Luis Suarez je v prvem polačsu zapravil številne priložnosti, minuto pred odmorom pa je mojstrsko zadel z lobom. Foto: EPA

žo 58. nedotaknjeno in pomagal Madridčanom k vrnitvi na tretje mesto španskega prvenstva.

V najboljših petih evropskih ligah ima v tej sezoni več nedotaknjenih mrež od Atletica (15) le Paris SG (16).
Atletico je z 2:0 slavil na gostovanju v Malagi, strelca pa sta bila Koke in Filipe Luis. V četrti zaporedni zmagi v La Ligi je bil obakrat podajalec Fernando Torres. Sevilla je v nedeljski opoldanski tekmi pred svojimi navijači le remizirala s Sportingom iz Gijona (0:0).
Tako Atletico kot Sevilla sta zbrala po 58 točk, ob tem, da imajo Madridčani boljšo razliko v golih.

Real ni blestel, a na koncu vseeno gladko zmagal
V vodstvu ostaja madridski Real, ki je s 3:0 odpravil Alaves na stadionu Santiago Bernabeu. V 31. minuti je Daniel Carvajal z desne strani podal pred vrata, kjer je Karim Benzema z levico poslal žogo pod prečko.

Alaves je bil zelo nevaren na začetku drugega polčasa. Napadalec Deyverson in vezist Edgar Mendez sta zapravila veliki priložnosti za izenačenje na 1:1. Pet minut pred koncem je Isco z izjemnim strelom z desne strani povišal na 2:0 po podaji Cristiana Ronalda. V 88. minuti je Gareth Bale s prostega strela stresel prečko, odbito žogo pa je branilec Nacho z glavo poslal v mrežo.

Barca ostaja za petami Realu
Na večerni tekmi je Barcelona ugnala Granado na stadionu Los Carmenes (1:4). V prvem polčasu so Katalonci zapravili številne priložnosti. Luis Suarez, ki je bil večkrat zelo blizu zadetka, je minuto pred odmorom mojstrsko lobal vratarja Guillerma Ochoo po podaji Jordija Albe.

Na začetku drugega polčasa je vstopil Jeremie Boga. Francoz je izenačil v 50. minuti z diagonalnim strelom z desne strani. Odlično ga je zaposlil Mathieu Saunier. Paco Alcacer, ki je že v 17. minuti zamenjal Rafinho, je v 64. minuti zadel za novo vodstvo Barce po natančni Suareza.

V 82. minuti je Henry Agbo Uche prejel drugi rumeni karton. Z igralcem več je Barcelona potrdiula zmago. Po strelu rezervista Ivana Rakitića z roba kazenskega prostora se je žoga od Saunierja odbila v mrežo. Končni izid je v sodnikovem dodatku postavil Neymar z bližine po podaji Paca Alcacerja.