Velenjčani so tekmo začeli pogumno in si že v uvodu priigrali tri gole naskoka, zadnjič pri izidu 7:4. Ribničani so nato gostitelje pri 12. golu ujeli, ob polčasu pa je bilo 15:14 za Gorenje.

Na začetku drugega polčasa so se gostitelji spet razigrali in z delnim izidom 6:2 postavili temelj za zmago. Prednost so dolgo držali na štirih golih, v zadnjem delu pa še povečali. Ko je Aleks Kavčič v 27. minuti izid povišal na 31:25, je bil zmagovalec znan, gostje pa so do konca tekme poraz le omilili.

Pri Velenjčanih sta po osem golov dosegla Matic Verdinek in Aleks Kavčič, pri Ribnici devet Risto Vujačić.

Visoka zmaga Celja
Celjani so se v soboto veselili še 16. zmage, potem ko so s 45:31 premagali Dol TKI Hrastnik. Slovenski prvaki so vse dvome razrešili v prvem polčasu, ki so ga sklenili s prednostjo enajstih golov (25:14). Varovanci Tomaža Ocvirka so tudi v nadaljevanju igrali odgovorno, na koncu pa tekmece, ki so trenutno na predzadnjem mestu v elitni domači ligi, zanesljivo premagali.

V domači ekipi je bil najučinkovitejši Gal Marguč s sedmimi, v gostujoči pa je Matic Gruškovnik dosegel deset zadetkov.