Slovenske barve je Jaka Lakovič zadnjič branil na evropskem prvenstvu 2013. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Košarkarji iz "zelenega gozda" so v Evroligi v boju za uvrstitev med 16 najboljših. Po šestih krogih imajo polovičen izkupiček. V državnem prvenstvu je nekdanji evropski klubski prvak v vodstvu. Na 12 tekmah je izgubil le eno, presenetljivo je bil boljši Juventus iz Utene. Žalgiris je 16-kratni litovski prvak, petkrat pa je bil najboljši tudi v nekdanji Sovjetski zvezi (uspešnejši je bil le moskovski CSKA).

Lakovič, ki je za slovensko reprezentanco nastopil kar na devetih velikih tekmovanjih, je bil nazadnje član italijanskega Avellina, s katerim je sicer še imel veljavno pogodbo, a v klubu niso nanj več računali, obenem pa mu bili dolžni še nekaj denarja, tako da je sodelovanje končano. Pred tem je 36-letni Ljubljančan igral za Galatasaray, Barcelono, s katero je postal tudi evropski klubski prvak, Panathinaikos, Krko in Slovan, pri katerem je začel športno pot.