Žan Luka Zelko spada v evropsko in svetovno elito jadralcev v razredu laser. Foto: Thom Touw

Ta razred med jadralci sicer ni olimpijski. "Razmere na prvenstvu so bile zelo zahtevne, z rezultatom sem vsekakor zadovoljen. Biti tretji jadralec sveta in stati na stopničkah na svetovnem prvenstvu po štirih letih je nekaj neverjetnega. Tokrat mi je to uspelo v članski kategoriji," je dejal Zelko.

Naslov evropskega in svetovnega prvaka je osvojil Poljak Marcin Rudawski, s srebrom pa se v Belgijo vrača Matthias Van de Loock.

V olimpijskem razredu laser je Nik Pletikos po dvanajstih odjadranih plovih prvenstvo končal na 60. mestu, Kim Pletikos pa je v ženskem olimpijskem razredu laser radial osvojila 87. mesto. Maks Vrščaj je prvenstvo končal na 41. mestu in kot 30. jadralec v kategoriji do 21 let v razredu laser radial.