"Na obeh zadnjih dveh tekmah, v Varni in danes, sem šel z nekoliko lažjo vajo, bolj naštudirano, zato pa z več elegance, čistoče in 'limanja'. Obakrat mi je uspelo, zato sem toliko bolj vesel. Morda bi se dalo priti tudi do prvega mesta, vendar je Kubanec Larduet zelo dobro opravil svojo vajo. Zavedam se, da to še ni vaja, s katero bi bil bolj konkurenčen na evropskem ali svetovnem prvenstvu, saj je za malenkost prelahka za uvrstitev v finale," je o svojem nastopu v Anadii povedal Šilc. Foto: www.alesfevzer.com

Zaostal je le za Kubancem Manriquejem Larduetom (15,075). Tretji je bil Brazilec Caio Souza s 14,750. Drugi slovenski finalist na tem orodju Rok Klavora je bil osmi s 13,975 točke.

Bertoncelj četrti
Tretji slovenski predstavnik v sobotnem finalu je bil Sašo Bertoncelj na konju z ročaji, kjer je za svojo vajo prejel oceno 14,725. Na koncu je to zadostovalo za četrto mesto. Zmagal je Kolumbijec Jossimar Calvo (15,325) pred Latvijcem Dmitrijsom Trefilovsom (15,100) in Francozom Cyrilom Tommasonom (14,950).

Teja Belak je imela danes dvojni program. Najprej je v finalu preskoka z oceno 14,075 točke osvojila šesto mesto. Zmagala je Kubanka Marcia Videaux s 15,112, druga je bila Mehičanka Alexa Moreno s 14,900, tretja pa Čilenka Makarena Pinto s 14,387 točke. Slovenska telovadka je zatem nastopila še na dvovišinski bradlji in z oceno 10,875 točke končala pri repu finalistk. Slavila je Venezuelka Jessica Lopez (14,850) pred Portugalko Filipo Martins (13,650) in Kubanko Marcio Videaux (13,425).

V nedeljo bosta v finalu nastopila še Mitja Petkovšek na bradlji in Saša Golob na parterju. Oba sta v kvalifikacijah imela sedmo oceno.