Barcelona je zadnji naslov evropskih prvakov slavila pred dvema letoma. Foto: EPA
Kiel
Rokometaši Kiela ne bodo dobili priložnosti za ubranitev naslova. Foto: EPA

V atraktivnem nemškem derbiju je bil Hamburg že v prvem polčasu ob dobro razpoloženem vratarju Johannesu Bitterju (na koncu 17 obramb) in nerazigranih aktualnih prvakih precej boljši in po petem golu Domagoja Duvnjaka v 24. minuti "s črte" povedel s kar 17:12, že do polčasa pa Thierryju Omeyerju nasul 19 golov. V 27. minuti je Torsten Jansen zadel za 19:13, a je Kiel z delnim nizom 3:0 uspel omiliti zaostanek pred odmorom (19:16).

V drugem delu je Hamburg znova pobegnil na šest golov prednost po dveh zaporednih zadetkih Hansa Lindberga v 41. minuti (28:22) in Kiela ni več spustil blizu. Zadnji žebelj v krsto branilcev naslova je dokončno zabil Pascal Hens z golom za 37:31 v 58. minuti.

Barcelona hitro prevzela pobudo in ves čas vodila
Katalonci so zasluženo premagali Kielce na čelu s slovenskim kapetanom Urošem Zormanom z 28:23 in upravičili vlogo favorita. Že na začetku so prevzeli pobudo in praktično ves čas vodili. V prvem polčasu so Kielce izenačile na 5, na odmor pa odšle z zaostankom 10:13.

Medvedja usluga Kielcam trenerja Wente
Po nekaj lepo izpeljanih protinapadih so Poljaki v drugem polčasu izenačili na 16 v 42. minuti, a je Barca suvereno odgovorila. V 53. minuti so po četrtem golu Juanina povedli s 24:19, pred tem je dva gola zapored dosegel še Eduardo Gurbindo. Več škode kot koristi je morda svoji ekipi naredil tudi trener Kielc Bogdan Wenta s sedmim igralcem v polju, kar je Barca s pridom izkoristila in nekaj golov dosegla tudi v prazno poljsko mrežo.

Barca po deveti naslov evropskih prvakov
Pri zmagovalcih je s kar osmimi goli blestel nekdanji celjski bombarder Sergej Rutenka. Zorman je dosegel dva gola, po enega v vsakem od polčasov. Barcelona bo v nedeljo ob 18.00 lovila svoj deveti naslov evropskih prvakov.