Rokometaši Srbije in Slovaške so se razšli z remijem 21:21. Peter Kukočka in Rajko Prodanović sta dosegla štiri oziroma pet golov. Foto: Reuters
Kim Andersson
Nemčija, evropski prvak leta 2004 na prvenstvu v Sloveniji, je turnir v Srbiji začela s porazom proti Češki, toda vseeno bo v drugi del prvenstva nesla štiri točke. Foto: Reuters

Ne samo to - Nemci bodo v drugi del nesli štiri točke. Pokazali so veliko več želje kot štirikratni evropski prvaki in že ob polčasu vodili z 20:15. Tudi v drugem delu so imeli nenehno vsaj tri zadetke prednosti. Uwe Gensheimer je dosegel devet zadetkov, od tega osem v prvem polčasu. Odlično je branil Silvio Heinevetter, ki so ga izbrali za igralca tekme.

Slovaki domov z eno točko
Srbi so v dvorani Pionir le remizirali proti Slovaški, ki je bila že po prvih dveh krogih odpisana. Srbija je vodila za sedem golov, toda v drugem polčasu je igrala precej slabše, razigral pa se je tudi nekdanji vratar Celja Pivovarne Laško Richard Stochl (18 obramb). V zadnji minuti je končni izid s sedemmetrovke postavil Tomas Urban. Ker so si gostitelji prvenstva že prej zagotovili prvo mesto v skupini A, je dal selektor Vuković priložnost tudi rezervistom.