Junak tekme je bil Edi Kokšarov, ki je na dan tekme dopolnil 31 let. Ruski šampion je devetkrat metal na norveški gol in dosegel devet zadetkov. Foto: RTV SLO

Celjani so v svoji moderni dvorani izgubili le enkrat (lani proti Real Ciudadu). Sloves (skoraj) neosvojljive trdnjave so potrdili tudi proti norveškemu predstavniku, ki je bil enakovreden le prvih 20 minut. Ko se je ogrela rumena mašina, je bilo njihovih upov kmalu konec.

V objektiv smo ujeli nekaj najbolj zanimivih trenutkov tekme, na kateri so Celjani slavili z 38:27. Slabo luč na spektakel pred skoraj 5.000 gledalci je vrgla le poškodba Matjaža Brumna, ki bo moral počivati mesec dni.

Pivovarji bodo prihodnjo soboto skupinski del Lige prvakov končali v Zlatorogu proti Gummersbachu.

Florijani so se na svoji tribuni zbrali dobrih 15 minut pred tekmo in razprostrli veliki dres svojih ljubljencev. Foto: RTV SLO
Na parket so nato pritekli Norvežani, ki so tiho pričakovali presenečenje. Foto: RTV SLO
Na drugi strani jih je čakala mogočna 'rumena mašina'. Foto: RTV SLO
Pred samim začetkom tekme so organizatorji domačemu kapetanu Ediju Kokšarovu čestitali za 31. rojstni dan. Foto: RTV SLO
Domača maskota se je še zadnjič sprehodila po parketu in pozvala gledalce h glasnemu navijanju. Foto: RTV SLO
A gledalci so bili presenečeni nad eksplozivnim štartom Sandejorda, ki je povedel s 3:1. Foto: EPA
Slovenski prvaki so sicer kmalu prevzeli vodstvo, a si niso znali priboriti višjega vodstva. Delni 'krivec' je bil tudi Gorazd Škof, ki je v prvem polčasu obranil le en strel. Foto: RTV SLO
Priložnost med vratnicama je dobil Aljoša Rezar, ki je eksplodiral v drugem polčasu, ko je prejel le deset zadetkov. Foto: RTV SLO
Ob koncu polčasa so Celjani stvari postavili na prava mesta. Za to sta poskrbela Edi Kokšarov in Sergej Harbok, ki sta pridno tresla nasprotna vrata. Gledalci so si do polčasa pod stropom dvorane lahko šestkrat ogledali portret celjskega ostrostrelca. Foto: RTV SLO
Med polčasom je obiskovalce zabavala godba, ki pa ni bila v običajni popolni postavi. Foto: RTV SLO
Sredino igrišča so zajele mične mažoretke. Foto: Reuters/STA/EPA
Trener domačih Kasim Kamenica je v prvem polčasu na desnem krilu igral z Draganom Gajičem. Matjaž Brumen ni dobil priložnosti, ob polčasu se je zabaval s simpatično novinarko RTV Slovenija Bojano Knez. Foto: RTV SLO
Brumen je dobil priložnost na sredini drugega polčasa, a že po nekaj minutah je po poskusu cepelina obležal na tleh. Foto: RTV SLO
Gledalci so za nekaj trenutkov obnemeli, saj je Ljubljančan obležal na mestu. Ko je ob pomoči zdravnika in fizioterapevta zapustil dvorano, je bil deležen glasnega aplavza. Brumen bo moral zaradi izpaha rame počivati mesec dni. Foto: RTV SLO
Pivovarje poškodba ni zmedla in še naprej so navduševali z domislenimi akcijami. Pri tej fotografiji opozarjamo na sodnika, ki je pazljivo spremljal akcijo domačih. Foto: RTV SLO
Norveška vratarja sta bila obupana. Morda bi morala oba hkrati stati med vratnicama? Foto: RTV SLO
Na koncu so bili zadovoljni tudi najzvestejši navijači. Foto: RTV SLO
Občinstvo so zabavale tudi zveste plesalke. Foto: RTV SLO
Moški del občinstva je pridno spremljal vsako njihovo potezo. Foto: RTV SLO
V drugem 'izhodu' so se predstavile še v klubskih barvah. Foto: RTV SLO
Končni izid pove vse. Zlatorog je spet ostal cel. Bo tako tudi prihodnji teden proti Gummersbachu? Foto: RTV SLO